Valorant, League of Legends yapımcılarının geliştirerek piyasaya sürdüğü ve oldukca konuşulan bir oyun olmasının yanı sıra tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Bir tek Türkiye’de değil, dünyanın derhal her yerinde büyük bir ses getiren bu yeni bilgisayar oyunu, oyun severlerle buluştu. Valorant taktiksel nişancı kategorisinde yer almasıyla beraber 5’e 5 takımlarla oynanır. Valorant hakkında merak ettiğiniz pek oldukca soruya yazımızda yer verdik. Yazımızı okuyarak tüm dünyanın gözdesi bu yeni oyun hakkında data sahibi olabilirsiniz. 

 • Yeni Neslin Oyunu: Valorant
 • Valorant İçeriği
 • Valorant Sistem Gereksinimleri
 • Valorant Kaç Gb
 • Valorant İndir
 • Valorant Hesap Aç
 • Valorant Oyun Karakterleri
 • Phoenix Karakteri
 • Brimstone Karakteri
 • Jett Karakteri
 • Sova Karakteri
 • Sage Karakteri
 • Yeni Neslin Oyunu: Valorant

  Lansmanı yapıldığı ilk günden itibaren oyun severleri heyecanlandıran Valorant, bir ekip oyunudur. 5’e 5 iki ekip kurularak oynanmasının yanı sıra iki ekip birbirlerine karşı 24 tur süresince savaşım edip tuz bazlı savaşabiliyor. Valorant oyununu öteki tüm oyunlardan ayıran bir özellik bulunur. Aslına bakarsak taktiksel nişancılık kategorisinde bulunan ve bir tabanca oyunu olan Valorant, dünyanın her yerinden aynı anda tek bir sunucuya bağlanarak oynanan oyun olma özelliğine haizdir. Riot Games Valorant oyununu strateji temeli üstüne kurarak geliştirip parasız bir halde tanıtmıştır. Sadece oyunun kendi içinde bulunan mağazasında Valorant point isminde olan bir para birimi kullanılır. Tüm silahlar, tabanca teçhizatları, kaplamaları, oyunda kullanılacak öteki malzemeler için VP mühim bir yere haizdir. 

  Oyun hileri için tıklayın.

  Valorant ile kurulan iki takımdan biri hücum konumunda yer alıyorken diğeri savunmadadır. Takımlarda yer edinen 5 oyuncu Agent isminde olan karakterler olup günümüzde oyunda 15 gizmen karakter bulunur. Oyunun temel amacı “Spike”ı patlatmaya yöneliktir. Bu sebeple yapımcısı Rio Games olan oyunda, müdafa ve hücum takımlarının oyunu kazanmasında üç yöntem bulunur diyebiliriz. Bu yöntemler;

  Valorant oyun kazanma şekilleri

  • Rakip takımın oyuncularını saf dışı bırakmak,
  • Spike bombasını patlatmak,
  • Spike bombasını çözmektir. Öteki bir ifadeyle rakipler bu üç değişik yöntem yardımıyla birbirlerini yenik edip oyunu kazanabilir.

  Oyunun mihenk taşı olan Spike’tan söz edecek olursak; Spike bombası her turun başlangıcında hücum yapmakla görevli olan takımdan bir oyuncuya teslim edilir. “G” tuşu yardımıyla kurulabilen bu bombanın kurulması dört saniye sürer. Bomba etken hale geldikten 45 saniye sonrasında ise patlar. Söz mevzusu bomba o denli kuvvetli bir etkiye haizdir ki patladığı anda alanda bulunan tüm oyuncuları öldürebilir. Bu sebeple bombanın patlamaması yada patlasa bile oyuncunun etkilenmemesi için valorant hile ile ilgili araştırmalar oyuncular tarafınca yapılır. 

  Valorant İçeriği

  Taktiksel oyun kategorisinde değerlendirilen Valorant’ta rakip ekibi iyi tanıyıp, çözümleme edip, stratejik hamleleri başarıya ulaşmış bir halde gerçekleştirmek; oyunu olduğundan daha keyifli hale getirecektir. Kendi içinde belirli bir oyun kurgusuna haiz olan oyun, Türkçe dil desteği sunmuş olduğu için oyuncular tarafınca artı puan almıştır. Oyunun dinamiklerine alışmak birazcık süre alsa da haritayı dikkatli inceleyip rakip takımın analizini gerçekleştirdiğiniz takdirde oyunun oldukca karmaşık olmadığını anlayacaksınız. Valorant indir işlemi yardımıyla indirilen bu oyun, görsel anlamda karışık olmayan ve karikatürize edilmiş pek oldukca karakterlere de haizdir. Oyun içinde bulunan her karekterin teması ayrı olmakla beraber, oyun içi skinler Valorant’ın oyun standardını arttırır. 

  Valorant Sistem Gereksinimleri

  Riot Games tarafınca tasarlanan Valorant’a her oyuncunun erişimi sağlansın diye tüm bilgisayar türlerinde çalışabilmesi için özellikler eklenmiştir. Sadece oyunun kasma ve donma yapmadan bilgisayarlarda oynanabilmesi için bazı minimum donanım özelliklerini bilgisayarınızın karşılaması gerekir. Valorant sistem gereksinimleri tavsiye edilen ve minimum olmak suretiyle ikiye ayrılır. 

  Valorant tavsiye edilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

  • İşlemci: Intel Core i5
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX
  • İşletim Sistemi: Windowa 7-8-10
  • Hafıza: 6 GB RAM

  Valorant minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

  • İşlemci: AMD A8, Intel Core i3 yada eş kıymet başka bir işlemci 
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 730
  • İşletim Sistemi: Windows 7-8
  • Hafıza 4 GB

  Clutch V2: Animated VALORANT Frag Film inspired by the NA CommunityWatch this video on YouTubeValorant Iyi mi Oynanır, taktikler..

  Valorant Kaç Gb

  Öteki taraftan, oyunu indirmek isteyen oyuncular depolama kapasitesi problemi için Valorant kaç gb benzer biçimde araştırmalar yapıyor. Valorat’ı bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için minimum 9 GB depolama alanına ihtiyaçınız vardır. 

  Valorant İndir

  Tüm dünyanın sevmiş olarak oynadığı Valorant oyununu indirmek için Riot account açmanız gerekir. Sadece daha öncesinden League of Legends (LoL) oyununu oynadıysanız, söz mevzusu oyun da aynı yapımcının elinden çıktığından dolayı orada yer edinen hesabınızla giriş yapmanız bir problem teşkil etmeyecektir. Hesabınızla giriş yaptıktan sonrasında karşınıza oyunu indirmeniz için değişik bir sayfa çıkacaktır. Sayfada yer edinen büyük kırmızı indirme düğmesine tıkladığınızda oyunu kolay bir halde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  Valorant Hesap Aç

  Riot Games’in bu işlemleri oyun severlere sunmasının en mühim sebebi hile önleme programının da bu yolla oyunun içinde barındırılabilmesidir. Oyunun indirilme işlemi tamamlandıktan sonrasında Valorant hesap aç işlemi yardımıyla oyuna giriş yapmadan ilkin bilgisayarınızın tekrardan başlatılmasına izin vermeniz gerekebilir. 

  Valorant indirmek ve hesap açmak için tıklayınız.

  Valorant Oyun Karakterleri

  Yukarıda bahsettiğimiz benzer biçimde oyunda 15 gizmen karakter bulunur. Tüm karakterleri çözümleme edip tanımanız oyunun gidişatı açısından önemlidir. Öteki bir ifadeyle oyuncu Valorant karakterleri üstünde ne kadar egemenlik kurarsa oyunda başarı olma şansı o denli yükselir. O halde Valorant karakterlerini birazcık tanıyalım.

  Phoenix Karakteri

  Oldukça keyifli bir karekter olmakla beraber ultisi kendinin klonunu yaratabilmesidir. Bu sebeple kısa süreliğine de olsa iki karekterle oynama özelliğine haiz olma şansınız bulunuyor. Cenk alanını işaret – flaş fişeği ile işaretleyebilen bu karakter dövüş stiliyle oldukça dikkat çekiyor. 

  Valorant Phoenix Karakteri

  Brimstone Karakteri

  Rahat kullanılması ve yeteneklerinin daha anlaşılır olması sebebiyle oyuna ilk süregelen oyun severlere tavsiye edilen karakterdir. Çevresinde bulunan düşmanlara lazer atışı yaparak büyük zararlar veren bu karakterin ultisi uydu saldırısıdır.

  Phoenix Brimstone Karakteri

  Jett Karakteri

  En hareketli karakterdir. Denetim edilmesi kolay olmadığı için oyuncular tarafınca alışılması en zor karakterlerden biridir. Hareketli olmasının yanı sıra en kuvvetli karakter olması yardımıyla keskin fırtına ultisine haizdir. Bu özellik rakiplerine ardı ardına bıçak saldırısı yapmasını sağlıyor. 

  Valorant Jett Karakteri

  Sova Karakteri

  Silahı ok olan bu karakter, haritada düşmanın bulunmuş olduğu bölgelere ok atabiliyor. Ultisi duvarlardan geçen oklar atmak olan bu karakter, oldukça güçlüdür.

  Valorant Sova Karakteri

  Sage Karakteri

  İşlevsel özellikler bakımından donatılan bu karakterin ultisi, diriliştir. Ölen bir ekip arkadaşının tekrardan canlanmasına destek olmasının yanı sıra agresif itmelerden minimum hasarla kurtulabilen bir karakterdir. 

  Valorant Sage Karakteri

  Yukarıda bahsettiğimiz 5 karakter, tasarımcılar tarafınca her insana açık olarak sunulur. Oyunun muhteviyatında bulunan 10 karaktere (Viper, Cypher, Reyna, Breach, Omen, Taze, Skye, Yoru, Astra, Killjoy) belirli görevleri tamamlamak ve belirli bir meblağ ödemek suretiyle erişim sağlayabilirsiniz.

  Valorant oyununun yapısından ve karekterlerinden sizlere bahsederek söz mevzusu oyunun daha anlaşılır olmasını sağlamaya çalıştık. Stratejik yapınızın gelişmesine ve çözümleme yönünüzün kuvvetlenmesine olanak tanıyan bu oyunu keşfetmek ise sizlere kalmıştır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir