Mobilyalarda meydana gelen çizik problemi pek oldukça kişinin en muzdarip olduğu mevzular içinde yer alırken, mobilyalarda bulunan çizikleri yok etmek çeşitli uygulamalar da bulunmak çiziklerin kısa süre içinde yok olmasına ve mobilyalarınızın oldukça daha güzel bir görünüm içinde olmasına destek olmaktadır. Mobilyanızda bulunan çizikleri yok etmenin en etkili şekillerinden bir tanesi olan vazelin yöntemini kesinlikle deneyin. İşte mobilyalarda bulunan çizikleri yok etmenin en kolay ve ergonomik yolu…

Vazelinle çizikleri yok edin

Mobilyalarda bulunan çizikleri yok etmek için kişinin uygulaması ihtiyaç duyulan belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Bu şekilleri uygulaması mobilyada ki tüm çiziklerin kısa süre içinde yok olmasına ve mobilyanızın oldukça daha sıhhatli bir halde görünmesine destek olmaktadır. Mobilyada bulunan çiziği yok etmek için uygulanması ihtiyaç duyulan en mühim yöntemlerden bir tanesi şüphesiz vazelindir. Mobilyada bulunan çiziğin kısa süre içinde yok olmasını sağlayabilmek için çiziğin bulunmuş olduğu alana bir miktar kadar vazelin sürün. Vazelin sürme işlemini tamamladıktan sonrasında sabaha kadar vazelinli bir halde beklemeye alın. Vazelin bu süre içinde ahşabın kabarmasına ve kabarma sürecinden sonrasında çiziğin kaybolmasına destek olacaktır. Bu uygulamayı gerçekleştirdikten sonrasında mobilyanızda bulunan çiziğin kısa süre içinde yok olmasına ve mobilyanızdaki çiziğin geçmesine destek olmaktadır. Mobilya yüzeyinde bulunan çiziklerin kısa süre içinde yok olmasını sağlayacak ve çiziklerin dolmasını sağlayacak vazelin uygulamasının yanı sıra mobilyalarda bulunan çizikleri yok etmeye destek olacak belli başlı yöntemler de bulunmaktadır. Bu şekilleri uygulamak da mobilyalarda bulunan çiziklerin yok olmasına ve mobilyaların tertemiz bir görünüm içinde olmasına katkı elde edecektir. İşte mobilyada bulunan çizikleri geçirmenin öteki şekilleri;

1-Çizikleri ütü ile yok edin

Mobilyada bulunan çizikleri yok etmeye destek olan bir öteki yöntemler içinde yer edinen ise ütüdür. Çiziğin oldukça derin olmadığı durumlarda mobilyanın üstünde bulunan çiziğin kısa süre içinde yok olmasına destek olan ütü, en oldukça tercih edilen yöntemler içinde yer verilmiştir. Çizik derin değilse ve yüzeyde bulunuyorsa o noktada mobilyanın yüzeyine bir miktar kadar ütü ile geçişinizi sağlayın. Ütünün sıcaklığı yardımıyla çizikler genişleyecek ve çizikler mobilya üstünden yok olacaktır.

2- Çay mobilya çiziklerini anında siliyor

Mobilyadaki çizikleri kısa süre içinde yok eden yöntemlerden bir tanesi de şüphesiz siyah çaydır. Siyah çayı isterseniz poşet şeklinde isterseniz de bir parça pamuğa batırarak çiziğin olduğu bölüme hafifçe uygulamanız durumunda çiziklerin kısa süre içinde geçmesine ve çiziklerin ortadan kaybolmasına destek olacaktır. Mobilyanızın çizilme durumu ile karşı karşıya kaldığınız anlarda çay yöntemine direkt olarak başvurabilir ve mobilyalarda bulunan çiziklerin geçmesine destek olabilirsiniz.

3- Sirke ve yağ yöntemi

Sirke ve yağ yöntemi yardımıyla mobilyalarınızda bulunan çizikleri kısa süre içinde temizleyebilir bununla birlikte çiziklerin kısa süre içinde yok olmasını sağlayabilirsiniz. Sirke ile yağ yöntemini uygulayabilmek için uygun bir kabın içinde yarım bardak sirkeyi ve yarım bardak yemeklik yağı güzelce karıştırın. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonrasında mikrofiber beze bu karışımı alın ve çiziğin bulunmuş olduğu mobilyanızın üzerini güzelce silin. Silme işlemini tamamladıktan sonrasında mobilya üstünde bulunan çiziğin kısa süre içinde yok bulunduğunu ve tüm çiziklerden arındığını görmüş olacaksınız.

Video: Vazelinin Faydalarını Biliyor musunuz? Bilhassa Evli Çiftler İçin ..!!

https://www.youtube.com/watch?v=W1k5-FU0WNYVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Vazelinin Faydalarını Biliyor musunuz? Bilhassa Evli Çiftler İçin ..!! (https://www.youtube.com/watch?v=W1k5-FU0WNY)

4-Ceviz

Cevizin içinde yer edinen bileşenler mobilya üstünde bulunan çiziklerin yok olmasına destek olmaktadır. Bir parça cevizi mobilyanın üstünde bulunan çiziğe güzelce sürün. Sürme işlemini gerçekleştirdikten sonrasında çiziğin kısa sürede yok bulunduğunu ve mobilyanızın tertemiz bir görünüm içinde bulunduğunu görmüş olacaksınız. Mobilyanızda bulunan çizikleri ceviz yöntemiyle yok edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir