Ayda AKSEL : Hocam Merhaba, üniversite sınavına hazırlanan bir kızım var. Malum bundan dolayı fazlaca fazla ders çalışıp dershaneye gitmesi gerekiyor. Sadece okula gitmediği günlerde de devamsızlığı devamlı olarak artıyor. Birazcık ilkin okuldan arayıp bir süre daha gelmezse sınıfta kalabileceğini bildirdiler. Bununla ilgili veli devamsızlık izin dilekçesi yazmam gerekiyormuş. Elinizde bu biçim bir şey var ise en azından şablon olması için gönderebilir misiniz?

Ayda AKSEL Merhaba ; Ümit ederim tüm bunlara değecek şekilde bir başarı göstererek üniversite imtihanını kazanır. Size standart bir devamsızlık sildirme dilekçe örneği gönderiyorum. Sadece bununla ilgili lütfen çocuğunuzun hakikaten dershaneye gidip çalıştığından güvenilir olmalısınız. Bundan dolayı bazı velililere verdiğim devamsızlık sildirme dilekçesi örneklerinin boşa gittiğini fark ettim. Öğrenciler dershane yerine gizli saklı gizli saklı çeşitli toplumsal aktivitelere katılıyorlar.

Lise devamsızlık sildirme dilekçe örneği

Veli izin dilekçesi devamsızlık

Veli izin dilekçesi devamsızlık ile ilgili mevzular yazarken nelere dikkat edilir

  • Lise adı : Öğrencinin kayıtlı bulunmuş olduğu okulun adı ve şehri kesinlikle dilekçenin orta üst bölümünde yer almalıdır.
  • Ad Soyad : Öğrencinin adı ve soy adı yazılmalıdır
  • Sınıfı ve şubesi : Dilekçede kesinlikle kaçıncı derslik ve hangi şubede olduğu detaylı yazılmalıdır. (Fen Bilimleri, Toplumsal Bilimler ve Eşit Ağırlık şeklinde belirtilmelidir)
  • İzin isteği sebebi : Hangi sebepten dolayı çocuğunuza izin vermek istediğiniz yazmalısınız. Talebe, üniversiteye hazırlandığından fazla ders çalışabilmesi amacıyla izin alması gerekiyor benzer biçimde bir şey kabul edebilirsiniz.
  • İzin süresi : Gün sayısı bölümünde isterseniz yarım gün yada tam gün işaretleyebilirsiniz. Bundan dolayı bazı dershaneler hafta içi yarım gün olarak hizmet vermektedir. Öğrencinin sabahçı bulunduğunu var sayarsak sabah okula gidip öğleden sonrasında da dershaneye gidebilir
  • İzin zamanı : Belirli bir tarih aralığı belirtmeyi düşünüyorsanız eğer bu kısmı kesinlikle doldurmalısınız. Sadece bunun fazlaca fazla olması durumunda dilekçe kabul edilmeyebilir.
  • Velinin Ad soyad ve imzası : Aslen en mühim bölüm burasıdır. Bir fazlaca talebe velisi imzalamış benzer biçimde evraktaki imzayı yansılamak ederek okula getiriyor. Sadece son zamanlarda yaptığımız gözlemlerde bu belgeleri öğrencinin teslim etmesi kabul edilmiyor. Bu yüzden evrağı kesinlikle veli kendi iradesi ile getirmelidir.
  • Veli kontakt detayları: Öğrencinin dilekçe örneğini teslim etmesi sonucunda da ailesi ile iletişime geçilir. Bu yüzden kesinlikle öğrencinin anne yada babasının; adres, telefon benzer biçimde kontakt detayları yazılı olmalıdır

VELİ İZİN DİLEKÇESİ DEVAMSIZLIKİndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir