Vlog son zamanların en popüler etkinliklerinden olarak karşımıza çıkıyor. Vlog, videolog olarak karşımıza çıkmıştır. Günlük hayatımızı takipçilerimiz ile paylaşmak istediğimiz anları paylaşırız. Gün süresince dışarı çıktığımızda hangi etkinliklerde bulunduğumuzu videomuza alarak yapabiliriz. Takipçilerimiz için hazırlanmış hususi videolarımız olmaktadır. Bugün yaptığımız her şeyi, günümüzün iyi mi geçtiğini anlatmanın en organik yoludur. Çekilen videolar youtube benzer biçimde toplumsal medyalarda paylaşılarak insanların ulaşılmasını sağlarız. Youtube kanalımız var ise günümüzü çekerek paylaşabiliriz.

Vlog Nasıl Çekilir?

Vlog çekmeye başlamadan ilkin G+, Youtube, Feysbuk benzer biçimde toplumsal medya hesaplarının açılması gerekmektedir. Toplumsal medya isimlerinin aynı olmasına dikkat etmeliyiz.

İyi bir Vlog kamerasına ihtiyacımız vardır.

Her gün video yayınlamaya itina göstermeli, takipçilerimizi eğlendirmeli ve mutlu etmeliyiz.

Toplumsal medya fenomenleri ile ortak videolar çekmek takipçi sayımızı arttırır.

Meşhur vlogcuları takip ederek onların şablonlarından oluşturabiliriz.

Videolarda kendimizi tanımayı ve seyirciler ile konuşmayı unutmamalıyız. Onları eğlendirmemiz demek başarı göstermiş vlog çektiğimizi gösterir.

Videolarda kendimizi göstererek ne halde olduğumuzu ifade etmeliyiz. İnsanlar bizi tanımak isteyeceğinden dolayı kendimizi gizlememeli, hayatımızdan kesintilere yer vermeliyiz. Konuşurken rahat olmalı stres yapmayarak kendi halimizle bırakmalıyız.

Videolara efekt ekleyebiliriz, örnek olarak ışık efekti yardımıyla yürümemizi hızlandırmamız mümkündür.

Gereksiz ayrıntılardan videoları temizlemeliyiz. Saatlerde video çekilebilir fakat düzenleyerek keyifli bölgeleri ekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir