WhatsApp büyük bir değişikliğe gidiyor. Akıllı telefonlar içinde ilk parasız mesajlaşma, dosya paylaşımı şeklinde özellikler sunduktan sonar 1 milyar kişiden fazla indirilme almıştı. Son zamanlarda gelişen android uygulamalar karşılıklı konuşma imkanı sunduğundan dolayı bir adı geride kalmıştı. Uzun emekler sonucunda WhatsApp’ta kullanıcıları için güncellemeye giderek arama hususi durumunu getiriyor. WhatsApp üstünden sesli arama yapabilecek aynı telefondaymış şeklinde karşınızdaki ile görüşebileceksiniz.

WhatsApp arama hususi durumunu kullanabilmek için ilk olarak Google Play Store giriş yaparak uygulamanızı güncelleyiniz. Güncelleme itibari ile beraber karşınıza sesli arama özelliği çıkacaktır. Bu sayede aramalarınızı web üstünden yapabilir pakete gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Sesli arama özelliği kontrol aşamasında olmasından dolayı davetiye istemektedir. Sesli arama kullanabilmek için iki tarafında WhatsApp uygulamasının son sürümünü yüklemiş olmaları gerekmektedir. Arama özelliğine (davetiye) haiz olan şahıs sizi aramış olduğu takdirde sesli arama bölümünüz etken olarak kullanabileceksiniz. Sesli arama işlemlerinizi bir arkadaşınızdan rica ederek aktifleştirebilirsiniz.

11 Mart güncellemesi ile iOS ve Android uygulamalar için kullanılabilir duruma gelmiştir. APK dosyası ile son olarak sürüm WhatsApp uygulamasını güncelleyerek kullanıma başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir