Whatsapp kendini geliştirmeye devam ederken kısa sürede yapmış olduğu izahat da “mesajı silme” özelliği getirdi. Değişiklik ve yeniliklere açık olan Whatsapp daha ilkin Skype’de olduğu şeklinde mesajı geri alma hususi durumunu güncelleme ile getirmeyi düşünüyor. Yazılı, sesli ve görsel görüşmelerde kullanıcılar yanlışlıkla ya da direkt gönderilmiş olduğu bildiri, ses ve görüntüleri silme imkanı sunuyor. Kullanıcılar için daha geniş kullanım imkanı sunuyor.

Kısa süre ilkin meydana getirilen açıklamada mesajı geri alma özelliği getirileceği duyurulmuştu. Şimdiye kadar gelmesi beklenen özellik kullanıcılara sunuldu.

Whatsapp Mesajı Geri Alma Iyi mi Kullanılır?

Android, İphone ve Windows Phone modellerde whatsapp mesajı silme işlemi aynıdır. Yapmanız ihtiyaç duyulan mesajın üzerine basılı tutmalı, arkasından Geri Al dokunarak mesajınızın silinmesini sağlayabilirsiniz.

Mesajınızı geri alma işlemini tamamlamış olacaksınız. “Ileti geri alındı” yazısı ile karşılaşacaksınız. Özellik şimdilik beta kullanıcılara açık ileri de yeni sürümlerle beraber yayınlanması planlanıyor. Whatsapp uygulamanızı son sürüme güncelleyerek yayınlandığı andan itibaren kullanmanız mümkündür. Şimdilik güncellemenin yeni sürümle beraber gelmesi beklenmelidir. Gönderdiğiniz mesajları silebilmek için 5 dakikayı aşmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kalıcı olarak karşı tarafa iletilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir