WhatsApp günümüzün popüler toplumsal mesajlaşma servisinden olarak hizmet vermektedir. Ücretsiz bir şekilde kullanıldığı benzer biçimde fotoğraf, video, dosya gönderme işlemlerinin yanı sıra sesli arama servisi ile de hizmet vermeye başladı. Bir oldukça alanda hizmet verdiği benzer biçimde her geçen gün yeni özellikler ilave ediliyor. Düzgüsel konuşmalarımız sabahın erken saatlerinde telefona yedekleniyor fakat ileriki konuşmaları isterseniz kayıt altına almanız mümkündür. Kayıt işlemlerini yaptığınız benzer biçimde bununla birlikte konuşmalarınızı arkadaşlarınıza kayıt olarak göndermeniz mümkündür.

Mesela Ahmet ve Ayşe arasındaki konuşmaları dilerseler e-posta yöntemi ile arkadaşlarına iletebilirler. Kimse görmez ve bilmediğinden dolayı işlemlerini kolay şekilde halledebilirler.

WhatsApp konuşmaları kaydetme ve gönderme
WhatsApp sohbetler kısmına giriş yapınız, daha ilkin söyleşi yaptığınız kişiye tıklayınız.
Söyleşi sayfasının açılması ile telefonun sol tuşu (seçenekler) kısmına tıklayınız.
Açılacak sayfa üstünde “Öteki” olana tıklayınız, karşınıza “Sohbeti e-postala” çıkacak ve tıkladığınız takdirde gmail ya da e-posta üstünden gönderebileceğiniz belirtir.
Gmail etken ise ona tıklayarak gönderebilir, başka bir mail adresiniz var ise e-mail adresi kısmından giriş yaparak oradan gönderim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Medyalı yada medyasız olarak sorduğunda fotoğraf, müzik, ses benzer biçimde medya öğelerinden bahsediyor, resimli olarak göndermek isterseniz medyalı olanı işaretleyerek devam edebilirsiniz.

Konuşmaları kendiniz için saklamak istiyorsanız kendi mail adresinize gönderebilir, ek olarak öteki yöntem ise ayarlamaları yaptıktan sonrasında taslak olarak kaydetmeleri sonucunda mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir