Whatsapp kullanıcıları için kısa süre ilkin Feysbuk tarafınca satın alınması ile değişikliklerin ardı arkası kesilmek bilmiyor. Yaratıcılık ve mükemmeliyetçiliğe ehemmiyet veren teknoloji devi son olarak yapmış olduğu değişim mavi tık olmuştur. Mavi tık whatsapp kullanarak birisine yazdığınız yazının okunup okunmadığını gösterir. Karşı taraf yazınızı eğer okuyorsa o süre mavi tık işaretini gösterecektir.

Mavi tık problemi bir fazlaca kişinin problemi olurken gizliliklerini tamamen engelliyor. Bildiri gönderiminde gri okunduğu an mavi renk olmaktadır. Hoşunuza gitmeyecek sorunlardan birisi olmaktadır.

İPhone Whatsapp Okundu Onayı Kapatma
Mesajın okunmadan ilkin tayyare moduna alın, mesajı okuyun web olmadığı için uyarı gitmeyecektir. Uygulamadan çıkın ve tayyare modunu kapatınız.

Android Whatsapp Okundu Onayı Kapatma
Bildiri geldiği süre telefonun web bağlantısını kati, bildiri okuyun ve üstüne basıp tutup sildikten sonrasında web bağlantınızı aktifleştirin. Yeni bildiri gelse dahi önceki bildiri silindiğinden dolayı uyarı gitmeyecektir.

Whatsapp mesajlarında iletildi mesajı olunca iki tık olunca bu sefer mavi tık her şeyi değiştirdi. Kullanıcıları ikiye bölen özellikten kurtulmanın yollarından birisi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir