Akıllı cep telefonu kullanıcıları, daha ilkin telefonlarının üstünden WhatsApp bağlantı sağlayarak parasız mesajlaşma, görüşme, veri paylaşımı benzer biçimde işlemlerini yapardı. WhatsApp yeni bir yenilik hesabınızı web üstünden bilgisayarınızla bağlanarak kullanabiliyor olmanız. WhatsApp web telefonunuza bağlı olarak çalışan kolay uygulamadır. Web tarayıcısı yardımı ile telefonunuzdaki söyleşi ve mesajları direkt olarak bilgisayarınıza yansıyarak takip etmeniz mümkün. Tüm mesajları etken olarak görür takip edebiliyorsunuz.

Şimdilik İOS kullanıcıları WhatsApp web uygulamasını kullanamıyor. İleriki güncellemelerde İOS içinde gelmesi umut ediliyor. Sadece Android başta olmak suretiyle işletim sistemleri WhatsApp Web desteklemektedir. Yapmanız ihtiyaç duyulan giriş yaparak webten kullanmanızdır.

1- Googel Chrome tarayıcınızdan https://web.whatsapp.com adresine giriş yapınız.

2- Ekranın sol üst kısmında QR kodunu görmüş olacaksınız. Gözükmüyorsa F5 basarak sayfanızı yenileyin.

3- Ondan sonra cihazınızın WhatsApp’ı açın ve menüden WhatsApp Web’i seçeneğini seçerek ekranda gördüğünüz QR kodunu okutun.

4- İşlemleriniz bitince WhatsApp Web ekranında kendi WhatsApp hesabınızı görmüş olacaksınız. Eşleşme peşinden telefonunuzdaki web bağlantısının açık kalması gerekmektedir.

5- Bağlantı problemi yaşıyorsanız eğer telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının son sürümüne güncelleyin. Mesele devam ediyorsa eğer telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını kaldırın peşinden yeniden kurunuz.

İOS kullanıcıları için hemen hemen etken değil. Destekleyen işletim sistemleri; Android, Blackberry, Windows Phone.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir