Vatanımızda ve dünyada en fazlaca tercih edilen kontakt platformlarından kabul edilen WhatsApp, birçok gizli saklı özelliğe haiz. Bu gizli saklı özellikler ile beraber WhatsApp kullanım deneyiminizi geliştirebilir, WhatsApp kullanırken fazlaca daha efektif kalabilirsiniz. Çoğu zaman WhatsApp kullanırken gizliliğe oldukça ehemmiyet veririz. Bu yüzden de WhatsApp’ta gizli saklı kalabileceğimiz özellikleri araştırmaktayız. Eğer siz de WhatsApp kullanırken çevrimdışı görünmek istiyorsanız, bu yazımızdaki talimatları yerine getirerek WhatsApp’ta fazlaca kolay bir halde çevrimdışı kalabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, iyi mi çevrimiçi olmadan WhatsApp kullanabileceğinizi anlattık.

Çevrimiçi olmadan mesajlara yanıt vermek

WhatsApp uygulamasına girdiğinizde, sizinle sohbeti olan kullanıcılar sohbet odasındayken sizin çevrimiçi olduğunuzu görebiliyor. Sadece bu durum, arkadaşlık ilişkilerinde yanlış anlaşılmalara niçin olabiliyor. Bu yüzden de hem WhatsApp’ı kullanıp hem de çevrimdışı kalmanın yolları aranmakta. Bunun için oldukça basit yollar bulunmaktadır. Gelin hep beraber bu basit yolların ne odluğuna bakalım.

WhatsApp

Bildirim ekranından yanıt verme

WhatsApp üstünden bir bildiri aldığınızda, akıllı telefonunuzun bildirim ekranına bu bildiri düşmektedir. Asla bu bildirime uzun basıp, alta doğru çekmeyi denediniz mi? Eğer bu işlemi denemediyseniz, bir sonraki gelen mesajda deneyin. Bundan dolayı WhatsApp üstünden gelen bir mesajın bildirimine uzun tutup aşağıya çektiğinizde, bildiri büyür sadece WhatsApp uygulamasına giriş yapmazsınız. Bununla beraber büyüyen bu bildirimden, gelen mesaja yanıt verme şansınız da bulunmaktadır. Bildirimin alt kısmında çıkan cevapla butonuna bastıktan sonrasında, istediğiniz mesajı yazabiliyorsunuz. Bu sayede WhatsApp uygulamasına giriş yapmadan, karşı tarafa yanıt vermiş oluyorsunuz. Ek olarak bu şekilde mesajlara yanıt verdiğiniz vakit, WhatsApp uygulamasına giriş yapmadığınız için öteki kullancılar sizi çevrimiçi görmeyecektir.

İnterneti kapatın

WhatsApp ve WhatsApp benzeri tüm kontakt uygulamaları, web üstünden iş koşturmacasındadır. Bu yüzden de telefonunuzda yada bilgisayarınızda, herhangi bir web bağlantısı bulunmuyorsa, WhatsApp’ı çalıştıramazsanız. Sadece WhatsApp uygulamasına giriş yapabilir ve birilerine bildiri gönderebilirsiniz. Doğal ki gönderdiğiniz mesajlar, telefonunuz herhangi bir web ya da şebeke bağlantısı kurduğunda iletilecektir. İşte tam da bu durumu, lehinize çevirebilirsiniz. Eğer WhatsApp kullanırken çevrimdışı görünmek istiyorsanız, uygulamaya girerken her türlü web bağlantınızı son verin. Hemen sonra ise istediğiniz kişiye bildiri atın. Attığınız mesajın yanında, iletiliyor simgesi olacak. Bu simge ise telefonunuz web bağlantısına kavuşana kadar da duracak. Bu yüzden yapmanız gerekenler sırasıyla şöyleki:

  • Telefonunuzun web bağlantısını kati. Sadece Wi-Fi bağlantısını kapatmak yetmiyor. Hücresel veriyi de kapatmanız gerekiyor. Bundan dolayı akıllı telefonların Wi-Fi özelliği kapatıldığında, direkt olarak hücresel veri kullanmaya adım atar. Bu yüzden hem Wi-Fi hem de hücresel veri hususi durumunu kapatın.
  • Akıllı telefonunuzun web bağlantısını kestikten sonrasında ise cevaplamak istediğini mesaja gelin ve dilediğini kadar uygulama içinde zaman geçirin. Mesajı düzgüsel bir halde gönderin.
  • Mesajı gönderdikten sonrasında ise uygulamayı kapatın.
  • Uygulamayı tamamiyle kapattıktan sonrasında ise kullanacağınız web bağlantısını tekrardan etken hale getirin.

Tüm bu adımları yaptıktan sonrasında, akıllı telefonunuz tekrardan internete bağlanacağı için WhatsApp mesajınız uygulama kapalı olsa bile karşı tarafa iletilecektir. Bu sayede kimse sizi çevrimiçi görmeden, istediğiniz şahıs ile mesajlaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir