Windows Update iyi mi silinir? mevzusu hakkında data arıyorsanız o vakit dostlar bulunduğunuz yer doğru yerdir. Windows güncelleme yapmış olduğu vakit bilgisayarımız otomatikman çevrimiçi olarak güncellemeler yapar. Eğer Windows güncellemeleri yapılmazsa bazı sorunlarla karşılaşabilir , bilgisayarınız daha geç açılır kapanır. Fakat bu durumdan rahatsız oluyorsanız o vakit Windows Uptade silmeyi yapabilirsiniz.

Windows Update Nasıl Silinir

İçindekiler

Windows Update Nasıl Silinir?

Windows Update Nasıl Etkisizleştirilir?

Windows Update Ne İşe Yarar?

Windows Update Nasıl Silinir?

Programı yüklediğiniz vakit sonrasında sildiğiniz de mevcut olan dosyalar da silindiğinden dolayı bu fazlaca riskli bir durumdur aslen. Bunu yapmak yerine dostlar Winddows Uptade’yi etkisizleştirebilirsiniz.

Windows Update Nasıl Etkisizleştirilir?

Windows Uptade kapatmak istiyorsanız ilk olarak denetim masasına giriş yapın ve girdiğiniz yerde en alt kısım da Windows Uptade programını görmüş olacaksınız. Üstüne tıklayın ve güncelleştirme ayarları ya da güncelleştirme seçenekleri yer alacak. Bu yerde ikisini seçerek güncellemeyi kapatabilirsiniz.

Seçenek olarak ise ;

1-) Güncelleştirme önerilerini bana bırak2-) Güncelleştirmeleri kapa, hiçbir vakit yapma.

Bu iki seçenek aslen Windows tarafınca pek önerilmez fakat Uptade kapatmak için tercih edebilirsiniz. Kısacası Windows’u silmek yerine bu tarz bir olay yapmanız bence daha mantıklı ve zararsız olacaktır.

Windows Update Ne İşe Yarar?

Windows 7 ile altı olan işletim sistemlerine artık güncelleme gelmemektedir ve bu yüzden Uptade’nin bir önemi de yoktur. Windows devamlı lüzumlu görmüş olduğu dosyalar olsun , belgeler olsun yada programlar bunlarla ilgili değişim yapmış olduğu vakit güncelleştirme ile kullanıcılara sunar. Güncellemeyi eğer otomatikman yapmış olursanız bilgisayarınız normalinden birazcık daha geç açılır.

Güncelleme yaptığınız vakit ise kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın ya da fişini çekmeyin. Şundan dolayı ihtimaller içinde bir durumda dosya yüklemesinde hata oluşursa o vakit işleminiz de hatalı olur ve büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir