WordPress Domain ve Hosting alırken dikkat edilmesi gerekenler, nereden alınmalı, iyi mi alınmalı benzer biçimde mevzulara yer vereceğiz. Domain ve hosting paketlerini ayrı ayrı almanız da, aynı siteden almanız da mümkündür.

WordPress Domain Seçimi

Domain seçimi yapmadan ilkin domainin ne işe yaradığını bilmemiz gerekir. Domain web sitenizin alan adıdır, kısaca ismidir. Siteniz için en can alıcı noktadır. WordPress domain seçimi yaparken hangi sektörde blog, forum, alışveriş, haber benzer biçimde siteler açacağınıza karar vermelisiniz. Karar verdikten sonrasında alacağınız domain rekabeti düşük mü, yüksek mi olması icap ettiğini düşünerek domainize karar vermelisiniz. Kararınızı etkilemek için anahtar kelime araçlarını da kullanmalısınız.

Öteki yazılarımızda bu mevzunun üstünde duracağız, fakat ahrefs, semrush benzer biçimde ücretli anahtar kelime için size destek olacak siteleri kullanmalısınız.

Parasız de bulabileceğiniz anahtar kelime araçları mevcut fakat oldukca destek olmadığını bildirmek isterim.

  • Google Trends;(*1*)
  • Keyword Generator;(*1*)
  • Keyword Sheeter;(*1*)
  • Answer the Public;(*1*)
  • Keyword Surfer;(*1*)
  • Keyworddit;(*1*)
  • Google Search Console;(*1*)
  • Questiondb;(*1*)

Bu araçlardan yararlanabilirsiniz. Niche bir sektör de seçmek isteyebilirsiniz. Ona bakılırsa alacağınız bir domain sizi 1-0 önde başlatabilir.

İlginizi Çekebilir: Parasız Backlink Siteleri En kaliteli Sıralama 2022

WordPress Hosting Seçimi

WordPress hosting ise sitenizin devamlı açık olmasını elde eden bir sunucu hizmetidir. Hosting seçerken de sitenizin devamlı açık olabilecek, bunu sağlayabilecek bir hosting şirketi ile çalışmanız önerimizdir. WordPress hosting almak isteyebilirsiniz. Sadece biz size Cpanel hosting almanızı tavsiye ederiz. Sebebi ise cpanel bir oldukca hizmeti içinde barındırması ile oldukca tercih edilen bir tercihtir. Bir oldukca yararını göreceğinizden eminiz.

Şuan da piyasa da bulunan bir oldukca tema için sunucunuz da ioncube desteğinin bulunması gerekmektedir. Aksi durumda oluşturmak istediğiniz temalarda problem yaşayacaksınız. Cpanel de her bir işlemi ayrı ayrı yapmanız mümkün olacaktır.

Önereceğimiz herhangi bir hosting şirketi yok. Sadece sitemizde hostinger hizmetini kullanmaktayız. Piyasa da bir oldukca hosting şirketi bulunmaktadır. Herhangi birini seçebilirsiniz. Doğal ki seçerken dikkatli seçimler yapmanız gerekmektedir. İlk olarak alacağınız hosting düşük bir hosting olabilir. İlerleyen dönem de bu hosting paketini yükseltebilirsiniz. Sitenizin trafiğine bakılırsa değiştirebilirsiniz.

Alacağınız hostingi de seçtiyseniz bir sonraki dersimize geçebiliriz.

Sıradaki dersimize ulaşabilirsiniz : Cpanel üstünden WordPress Kurulumu #Ders 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir