Akıllı telefonların insan hayatına girmesi ile teknolojik anlamda daha birçok ürün ortaya çıkmıştır. Bunlar içinde akıllı ev aletlerinin de yer almış olduğu teknolojik cihazlar insan yaşamına pozitif yönde katkılar sağlamaktadır.

Xiaomi markası

2010 yılının Nisan ayında Lei Jun tarafınca merkez Pekin olmak suretiyle kurulan Çin’li bir elektronik şirketi olarak kurulmaktadır.

Xiaomi markası; dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, Tv, akıllı saat, giyilebilir cihazlar, kulaklık, çanta benzer biçimde pek oldukça ürüne yatırımı bulunmaktadır. Apple, Samsung ve Huawei benzer biçimde telefon markalarından sonrasında Xiaomi, kendisinin geliştirmiş olduğu cep telefonu ile de dördüncü bir şirket olarak bu mecrada yer almıştır. Hem de Android veriye haiz olan MIUI işletim sisteminin de sahibi durumundadır.

Robot süpürge

Elektrikli süpürgelerin haricinde belirli bir algoritmaya bağlı olmak kaydı ile insan etkileşimi bulunmadan çalışabilen bu süpürge tiplerine robot süpürge adı verilmektedir.

Yumuşak ya da sert yüzeylerde bulunan katı ve sıvı şekildeki maddeleri içinde barındırdıkları hazneye toplayabilen yada çeken robot süpürgelerin kendilerini şarj eden teknolojideki versiyonları da bulunmaktadır.

Xiaomi robot süpürgelerin avantajları nedir?

Xiaomi robot süpürgeleri kullanıcılara belli başlı avantaj ve kolaylıklar sağlamaktadır. Bu avantajlar;

  Otomatikman çalışabilme kabiliyetlerine haiz olmalarından dolayı başlarında birisi bulunmadan evi süpürebilmektedirler.

  Evi tertipli olarak bir tek şarj kesintileri haricinde tertipli şekilde süpürmeleri yardımıyla ev içinde toz birikimini engellemektedirler.

  Ufak ve güzel duyu yapıları itibarı ile de ulaşılması zor bölgelere ulaşarak temizlik yapabilmektedirler.

  Otomatik şarj kabiliyetleri ile kendilerini şarj etme özellikleri bulunabilmektedir.

  Harita tarama ve lazer özellikleri yardımıyla evde temizlenmedik alan bırakmama özellikleri bulunmaktadır.

Avantajlarını bulunduran Xiaomi robot süpürgelerin tercih edilmelerinde bu noktalar göz önüne alınarak satın alınmaktadır.

Xiaomi robot süpürgelerin genel özellikleri

Xiaomi robot süpürgelerde bulunan bazı özellikler ev içi kullanımları kolaylaştırabilmektedir. 

Bunlar;

  Çarpışmayı algılayarak yön değiştirebilme

  Şarj istasyonuna dönerek kendi haznesini temizleme ve çöp boşaltma

  Kendi kendini otomatikman şarj edebilme

  Objeler ve halı püsküllerine takılmama, takılması durumunda ise bu durumdan kurtulma

  Evindeki haritalama sistemi ile kızılötesi ışın sistemi ile tarama

Özellikleri ile kullanıcılar için oldukça zahmetsiz temizlik işlemleri yapabilmektedirler.

Xiaomi robot süpürge telefona nasıl bağlanır?

Bu şekilde bir teknolojiyi evde kullanmak isteyenlerin ilk olarak merak etmiş olduğu mevzular içinde; akıllı telefon sistemi üstünden robot süpürgeyi nasıl denetim edebileceği yer almıştır. Ilk olarak Xiaomi robot süpürge için akıllı telefon içinde yer edinen Google Play ya da App Store mağazalarından ”Mi Home” uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. 

Sonrasında Xiaomi robot süpürgeyi modem ve şarj istasyonunun birbiri ile eşleşebilmesi adına minimum 50 santimetre den daha azca bir mesafeye yerleştirerek güç düğmesi açılıp şarj istasyonuna oturtulmalıdır. Telefona indirilen Mi Home uygulaması içinde Wi Fi şifresi girilerek uygulamanın yönlendirmiş olacağı ayarlar kısmından Xiaomi robot süpürge seçilerek akıllı telefona entegre edilebilmektedir.

Video: Mi Robot Vacuum – Mop Robot Süpürge Telefon Eşleştirme Nasıl Yapılır? Mi Home Telefon Bağlantısı

https://www.youtube.com/watch?v=nO7bKVV8k8EVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Mi Robot Vacuum – Mop Robot Süpürge Telefon Eşleştirme Nasıl Yapılır? Mi Home Telefon Bağlantısı (https://www.youtube.com/watch?v=nO7bKVV8k8E)

Xiaomi robot süpürge haritalama sistemi nasıl çalışır?

Ev ortamında her bölgeyi tanıyabilen robot süpürgeler, lazer ve kızılötesi ışınlar yardımıyla tarama yaparak ev haritalama sistemi ile iş yapmaktadır. 

Bunu yapabilmek için takip edilmesi ihtiyaç duyulan adımlar şunlardır;

  Cihazlar kısmından Xiaomi robot süpürge bulunarak tıklanır.

  Sağ üst köşede bulunan üç nokta üstünden ”Deneysel Özellikler” kısmına giriş yapılır.

  Harita kayıt modu özelliği etken edilerek lazer taraması sağlanır.

Haritalama sistemi adımları uygulandıktan sonrasında ev haritalaması meydana getiren robot süpürge evimizdeki her bölgeyi emek harcayarak temizlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir