Dns dediğimiz şeyi bir kapı olarak düşünebiliriz.Örneğin biz bir siteye giriyoruz düzgüsel şartlarda google’nin Dns’sini kullanarak siteye girmiş oluyoruz kısaca google’nin vasıtasıyla.Burada google kapı görevi yapıyor.Eğer biz dns ayarlarını değiştirirsek istediğimiz her türlü sitelere erişim sağlayabiliriz.

Bunun için en iyisini sizlere aktaracağım.Detaylı bir araştırma sonucu en iyi dns’nin yandex’e ilişkin bulunduğunu anladım ve bizzat denedim.Yandex dns’yi kullanınca her türlü siteye giriş yapabiliyorsunuz.Fakat google’nin dns ayarlarını kullanırsak tüm sitelere giriş yapamayabiliriz ki esasen devletimizde bir aralar youtube ve twitter kapanmıştı.

Doğal ki dns den başka çözüm var mı var.Bazı vpn programları,tunnel programları mesela tunnelbear vb. programlar yardımıyla de her türlü sitelere girmek mümkün.Fakat dns ayarlarını değiştirerek girdiğimizde hep o şekilde kalıyor kısaca bilgisayar her açıldığında program açmakla falan uğraşmıyoruz.

Şimdi de gelelim yandex dns’leri vermeye.Aşağıdaki değerleri denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine girerek dns ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.Yapılışını resimlerle aşağıda anlattım.Teşekkürler.

Yandex dns 1=77.88.8.8 

Yandex dns 2=77.88.8.1  

 

Yapılışı; İlk ilkin denetim masası>ağ ve paylaşım merkezine gidiyoruz.Ondan sonrasını resimlerle anlattım. 

 

 

Takıldığınız yer olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir