Evimize geldiğimizde iyi bir uyku çekmek isteriz. Sadece gün içinde yaşayabileceğimiz birçok durum, uykusuzluk problemi yaratabilmekte. Bu benzer biçimde durumları sık sık yaşıyorsanız bir doktora başvurmanızı öneriyoruz. Sadece ara sıra oluyorsa bu biçim durumlar, bu sorunları çözmenin oldukça kolay bir yolu bulunmaktadır. Sabun ile bu sorunlarınızı giderebilirsiniz. Hem de oldukca kolay bir halde. Bu yazımızda niçin sabunu yatağınızın yada yastığınızın altına koymanız icap ettiğini anlattık.

Yastığınızın altına niçin sabun koymalısınız?

Sabundaki uçucu yağlar, aroma terapi etkisine haizdir. Bu sayede geceleri uyurken bacak ağrılarından kurtulmuş olacaksınız. Bununla beraber kokulu banyo sabunları, insanoğlunun sinir sistemini rahatlatmaktadır. Bu yüzden daha rahat bir halde uyku çekmenizi sağlar. Bununla beraber aromalı banyo sabunları, yatağınızın ve yastığınızın oldukca daha güzel kokmasını sağlar. Bu sayede yatağa girdiğinizde hoş bir koku sizi karşılar.

Sabun barlarında magnezyum bulunmaktadır. Bu da sizin magnezyum ihtiyacını karşılar. Magnezyum, vücudunuza aldığınız kalsiyumun emilimini sağlamaktadır. Bu sayede kemik ve kas gelişiminize yarar elde edecektir. Ek olarak yastığınızın altına koyduğunuz sabun, plasebo tesiri gösterecektir. Plasebo, herhangi bir takviyenin gerçek bir medikal ürün olmamasına karşın kişiyi iyileştiren takviyelerdir. Plasebo tesiri yardımıyla, sabunu yastığın altına koymanız size iy bir his verecek. Doğrusu kısacası sizin psikolojinizi etkileyecek. Bu sayede de geceleri herhangi bir uyku problemi çekmeyeceksiniz. Plasebo tesiri hastanın inanılmış olduğu bir tür ruhsal tedavi yöntemidir.

Vücudunuzdaki ağrıları önemseyin

Çoğu zaman bir yerimiz ağrıdığında boşveririz ve bir tane ağrı kesici alırız. Ondan sonra kendiliğinden geçer diye düşünürüz. Sadece vücudunuzdaki ağrıları önemseyin. Şundan dolayı bu ağrılar, ciddi hastalıkların haberisi olabilmektedir. Bu yüzden vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı hissediyor ve bu ağrının acayip bulunduğunu düşünüyorsanız, bir doktora görünmelisiniz. Hem içinizi rahatlatır hem de eğer ciddi bir hastalığa yakalanmışsanız, erken teşhis etmiş olmuş olursunuz.

Yatamdan önce yastığınızın altına bir kalıp sabun koyun

Oldukça uzun senelerdir bu teknik kullanılmaktadır. Uzmanlar ise bu mevzuyu araştırmış ve bu söylentilerin gerçek bulunduğunu dile getirmiştir. Bilhassa lavanta kokulu sabunların, insan vücudu üstünde yatıştırıcı tesiri olduğu düşünülmekte. Yastığınızın altına koyduğunuz kalıp sabunun yaymış olduğu koku, aromaterapi tesiri yaratmaktadır. Bu sayede de geceleri oldukca rahat bir halde uyumanızı sağlamakta. Eğer geceleri bacaklarınız ağrıyorsa ve geceleri rahat uyuyamıyorsanız, bu şekilde oldukca rahat bir halde uyuyabilirsiniz. Şundan dolayı sabun kokusunun ağrı kesici özellikleri bulunmaktadır.

sabun kokusunun bir öteki faydası ise solunum sistemini açması. Çoğu zaman kış aylarında burnumuz tıkanır. Bu yüzden de gece uyurken nefes almakta güçlük çekeriz. Sadece yastığınızın altına koyacağınız bir kalıp sabun ile bus orunu ortadan kaldırabilir ve kolaylıkla nefes alabilirsiniz. Bu sayede rahat bir uyku çekmiş olmuş olursunuz. Ek olarak sabah uyandığınızda kendinizi daha dinç hissedersiniz. Şundan dolayı sabun yardımıyla daha rahat nefes alabilir ve uykunuzu muntazam bir halde geçirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir