İçindekiler

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Gider ?

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Gider ?

Günümüzde çorba olarak devamlı olarak meydana getirilen hem kış hem de yaz mevsiminde tüketilen ve yoğurttan meydana getirilen yayla çorbası en güzel çorbalardan birisidir. Türk mutfağında ise yeri oldukça değişik olduğundan dolayı yanına meydana getirilen mükemmel yemeklerle birlikte oldukça tercih edilmektedir. Bilhassa yayla çorbasına naneli bir sos yapıldığı süre hem görüntü açısından daha güzel hem de lezzet bakımından iyi oluyor. Fakat en oldukça dört gözle beklenen sorular içinde yayla çorbasının yanına ne yapsam ? sorusu oluyor. Bizde bu mevzu hakkında netten araştırma yaptık ve en güzel yiyecekleri bularak sizlerle paylaştık.

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Köfte ve Patates Kızartması 

Yayla çorbasının yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde hem köfte hem de patates kızartması içeriyor. Bildiğiniz gibi ki köfte ile patates kızartması çocuklar tarafınca da oldukça sevilmektedir ve bu yüzden çorbanızın yanına kızartma tercih edebilirsiniz.

Bamya Yemeği

Bamya yemeği günümüzde oldukça fazla tercih edilmese de birçok şahıs tarafınca yapılmaktadır. Yayla çorbası yaptığınız süre kuşbaşı etle olacak şekilde bamya yemeği yapmış olursanız ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz.

Bulgur Köftesi

Yayla çorbasının yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o süre bulgur köftesi en iyi seçimlerden birisi olabilir. Hem besleyici hem de doyurucu özelliği olduğundan dolayı çorbanızın yanına bence oldukça yakışacaktır.

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek yapsam

Nar Ekşili Salata

Mevsim sebzelerinden yaptığınız ve üstüne de nar ekşisi eklediğiniz salatayı yayla çorbasının yanına yapmış olup güzel bir halde servise hazır hale getirebilirsiniz.

Taze Fasulye

Taze fasulye yemeği yazları en oldukça meydana getirilen yiyeceklerden birisidir. Sizler de yayla çorbasının yanına ana yiyecek yapacaksanız o süre bolca zeytinyağlı olarak taze fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir