Toplumsal medya hesaplarında çoğunlukla kullanılan platformlarından bir tanesi olan Instagram, son dönemlerde en revaçta olan aplikasyonlardan bir tanesidir. Güzel fotoğrafların sergilendiği Instagram platformu bununla birlikte tam bir para kazanama sitesidir. Markaların büyük bir çoğunluğu Instagram hesapları üstünden satışlarını ve bilhassa tanıtımlarını yaparken, marka olmayanlar için de influencer teriminin oluşmasına ve tanınmış kişilerin bağlantı vererek para kazanmalarını sağlamaktadır. Haberimizin bu bölümünde Instagram hesabı nasıl açılır ve Instagram hesabı açılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair tüm bilgileri bulabilirsiniz…

Instagram hesabı nasıl açılır?

Günümüzün en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram, pek oldukça kişinin en oldukça kullandığı mecralar içinde yerini almaktadır. Kişilerin günlük olarak vaktinin büyük bir çoğunluğunu bu platforma ayırması bazı durumlarda pozitif yönde bazı durumlarda negatif durumların oluşmasına niçin olurken, Instagram hesabının açılımında şu adımları seyredebilirsiniz;

 • Yeni bir Instagram hesabı açmak için ilk olarak telefonunuza uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.
 • İndirme işlemini tamamladıktan sonrasında “Hesabın yok mu?” butonunu tıklayın.
 • Butona tıkladıktan sonrasında e-posta ya da numara ile kaydol sekmelerinden bir tanesini seçtikten sonrasında lüzumlu bilgilerinizi eksiksiz bir halde doldurun.
 • 1. sırada yer edinen boşluğa kullandığınız e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı girin.
 • 2. sırada yer edinen boşluğa adını ve soyadınızı girin.
 • 3. satırda yer edinen boşluğa Instagram üstünde kullanacağınız kullanıcı adınızı girin.
 • 4. satırdaki boşluğa şifrenizi girdikten sonrasında “kaydol” butonuna tıklamanızın peşinden Instagram kaydolma işleminizi gerçekleştirmiş olmuş olursunuz.

Bilgisayar üstünden Instagram hesabı nasıl açılır?

 • Instagram ana sayfasına girişinizi sağlayın.
 • Anasayfaya girişinizi sağladıktan sonrasında alt bölmede yer edinen “kaydol” butonuna tıklayın.
 • Kaydol butonuna tıkladıktan sonrasında e-posta ya da telefon numaranızı girin.
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi belirledikten sonrasında “kaydol” butonuna tıklayın.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonrasında Instagram üstünden hesabınızı oluşturmuş olacaksınız.

Instagram hesabınızı bu yöntemlerle etkili kullanabilirsiniz;

Son dönemlerin en popüler toplumsal medya hesaplarından bir tanesi olan Instagram, güzel çıktığınız fotoğraflarınızı paylaştığınız bir mecra olmaktan büyük seviyede çıkarken Instagram üstünden kazanç elde etmeye destek olan oldukça etkili bir mecradır. Bu durum itibarıyla Instagram hesabınızı oldukça daha etkili ve güzel bir profile dönüştürmek için şu adımlara dikkat etmeniz büyük seviyede önemlidir;

 • Instagram hesabının görünür bir formda olmasını elde eden en büyük adımlardan bir tanesi şüphesiz kullanıcı adının etkin ve ilgi çekici bir formda seçilmesidir. Kullanıcı adının ilgi çekici olması hesabın daha çok görünür olmasına ve markanın öteki firmalara nazaran oldukça daha çok görünmesine destek olacaktır.
 • Kullanıcı adının değişik bir minvalde seçilmesinin yanı sıra profil fotoğrafının değişik tasarımlarda seçilmesi de son aşama önemlidir. İlgi çeken ve farklılık uyandıran bir profil fotoğrafı, profilin oldukça daha etken bir halde görünmesine destek olmaktadır. Instagram hesabınızın ilgi uyandıran bir profil olmasını sağlamak için profil fotoğrafınızı ilgi çekici seçmeyi deneyin.
 • Instagram profilinizin bütünsel bir görünüm içinde olmasını sağlamak için belli bir tema seçerek bu temaya uygun fotoğraflarınızı rötuşlamak oldukça daha uygun bir görünümün oluşmasına niçin olacaktır. Profilinizin kaliteli bir görünüm içinde olmasını sağlamak için profilinizde aynı tonlarda fotoğraf atmanız önemlidir.
 • Paylaşımlarınızı geniş kitlelerin duyabilmesi için hedef kitle analizinizi uygun ölçülerde seçmeniz son aşama önemlidir. Yanlış hedef kitle, yanlış insanlarla buluşmanıza niçin olabileceği benzer biçimde doğru insanlarla paylaşımınızı gerçekleştirmeniz kitlenizin büyümesine de destek olacaktır.
 • Tertipli olarak paylaşımlarınızı belirli bir periyotlarda gerçekleştirmeniz kitleniz ile interaktif olmanızı elde eden etmenler içinde olurken bununla birlikte içeriklerinizin oldukça daha kaliteli olmasına katkı elde edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir