Merhaba dostlar bu yazımda sizlere ygs ve lys sınavları için önereceğim kontrol kitaplarından,mevzu ifade kitaplarından vs. bahsedeceğim.

Ilk olarak şunu söyleyeyim dostlar ygs sınavına kadar hep ygs mevzularına çalışırsanız lys de başarısız olmuş olursunuz.Ona nazaran kendinize bir seviye kurmalısınız.Ygs sınavına kadar lys konularının en azından 4 te 1 ini halletmiş olmalısınız.Örnek vererek izah edeyim;

Örnek olarak matematik mevzularını ele alalım.Ygs de 40 tane matematik sorusu var oldukça düzgüsel düzeyde sorular bunlar şu demek oluyor ki mevzu olarak diyorum.Hepsi 9. derslik mevzularından oluşuyor birazcık 10. derslik mevzuları da dahil olabilir buna.Siz bu mevzulara şimdi minimum 6-7 ay mı ayıracaksınız ? Sakın yapmayın dostlar lys ye çalışırken aslına bakarsanız ygs sınavına da çalışmış benzer biçimde olmuş olursunuz.Fakat ygs mevzuları yalnız ygs yi kaplar.Lys mevzuları ise ygs mevzularını da içine alabiliyor.Mesela lys mevzularından olan bir integral sorusu çözünce bunun içinde karekök,tam,organik sayılar da dahil oluyor.Haliyle hem ygs sınavına da çalışmış oluyorsunuz.

Siz 6-7 ay yalnız ygs mevzularına çalışın sırf ygs sınavından yüksek puan almak için sonrasında lys ye 3 ay çalışın ve puanınızın iyice yükselmesini bekleyin.İmkansız diyebilirim size.

Ygs sınavına kadar haftada 4 gün ygs ve 3 gün lys imtihanlarına çalışın.Bu ve benzeri şekillerde kendinize bir seviye kurun.

Mühim olan lys sınavıdır iyi bir üniversiteye gitmek istiyorsanız lys ye daha oldukça ehemmiyet vermeniz gerekiyor.Hele hele matematik ve geometri bu iki dersten toplam 80 sual var.Minimum 70 net yapsanız istediğiniz bölüm güvence 🙂 Tanrı her insanın gönlüne nazaran nasip etsin hayırlısı her neyse o olsun diyorum ve kitap önerilerime geçiyorum.

YGS sınavına hazırlık için kitap önerilerim;

  • Esen yayınları ygs sual bankası kitapları
  • Karekök Yayınları ygs sual bankası kitapları
  • Fert Yayınları ygs sual bankası kitapları
  • Final Yayınları ygs mevzu anlatımlı ve sual bankası kitapları

LYS sınavına hazırlık için kitap önerilerim;

  • Esen yayınları lys mevzu anlatımı ve sual bankası kitapları
  • Kültür Yayınları lys mevzu anlatımlı ve sual bankası kitapları
  • Palme Yayınları lys sual bankası kitapları
  • Imtihan yayınları lys sual bankası kitapları

Önereceğim kitaplar bu şekilde dostlar yinede siz iyi mi isterseniz hangi kaynakları isterseniz onlara çalışın fakat benim düşünceme nazaran bilhassa esen yayınları oldukça yararlı oluyor.Şimdi diyeceksiniz ki hep esen yayınlarının reklamını yapıyorsun.Dostlar kaliteli olan şeyin reklamı olmaz artık.Kaliteli bu kitaplar ben esen yayınlarının sahibi felan değilim ister alın ister almayın.Yalnız kişisel görüşüm sınavlara daha iyi hazırlanmak istiyorsanız esen yayınlarının setini bitirmelisiniz hakkaten oldukça faydası oluyor.Şundan dolayı her türlü sual tipleri çıkıyor bu kitapta.Fert yayınlarının da aynı şekilde a,b,c olmak suretiyle 3 aşamalı güçlük seviyesi var kitapların.Bunlarıda çözebilirsiniz.Ek olarak önceleri fem bakışım setleri vardı.Fakat hala satılıyormu bilmiyorum bu bakışım setleri de oldukça iyiydi.Söylediğim benzer biçimde satışı devam ediyorsa bu tarz şeyleri da alabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum.Sorunuz var ise sormaktan kaçınmayınız.İyi emekler her insana.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir