İçindekiler

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Yakışır ?

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Yakışır ?

Hem akşam yemeklerinde hem öğle içinde hem de beş çayı toplantısı olduğu zamanlarda bayanların çoğunlukla tercih etmiş olduğu salataların başlangıcında yoğurtlu havuç salatası yer almıştır. Yoğurtlu havuç salatasını yapacağınız vakit ilk olarak havuçlar rendelenir ve hemen sonra havuçlar tencerede yumuşasıya kadar kızartılmaya bırakılır ve hemen sonra sarımsaklı yoğurt yapılarak havucun üstüne dökülür ve bu şekilde havuç salatası olur. İsteyenler tencerede kızartmayıp direk olarak da yoğurtlu karışımı döküp de yapabilir. O vakit yapmış olduğumuz yoğurtlu havuç salatasının yanına yiyecek olarak neler yapabiliriz.

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne yapsam

Köfte             

İster ızgarada isterseniz de tencerede yapacağınız köfte yaptığınız yoğurtlu havuç salatasının yanına fazlaca yakışacaktır. Aslına bakarsanız et yada köfte seçimi şeyler yapıldığı vakit yanına tamamlamak için kesinlikle bu biçim salatalar tercih edilir.

Kızarmış Tavuk Baget

Dışı çıtır çıtır olmuş ve aynı vakit da yumuşacık olan tavuk bagetin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o vakit günümüzde de sık sık meydana getirilen salata türlerinden birisi olan yoğurtlu havuç salatasını seçebilirsiniz. Yoğurtlu havuç salatası fazlaca sıhhatli bir salata türü olduğundan kızarmış tavuk bagetinize fazlaca yakışacaktır.

Patates Salatası

Patates salatası genel olarak her yemeğin yanına yakışan türlerden birisidir ve yapımı da fazlaca rahat olduğundan dolayı hepimiz tarafınca tercih edilmektedir. Sizler yoğurtlu havuç salatasının yanına alternatif salata arıyorsanız o vakit patates salatasını seçebilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna

Makarnanın yapımı fazlaca rahat olduğundan dolayı ve her çeşitte olduğundan istediğiniz tarzda makarnayı yaparak yoğurtlu havuç salatası ile birlikte servise hazır hale getirebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Türk mutfağında yeri apayrı olan pirinç pilavı yaptığınız yoğurtlu havuç salatası ile birlikte fazlaca güzel gideceğinden güvenilir olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir