Youtube, şuanda dünya da en fazlaca kullanılan toplumsal medya kanallarından biridir. Bu platform’ un popüleritesi içerik oluşturucuların yardımıyla olmaktadır ve bu saye de içerik oluşturucular da bu içeriklerden para kazanmaktadırlar.

Bu yazımızda sizlere iyi mi para kazanılır şeklinde konuların detaylarına inerek bilgiler aktaracağız, bu paylaşımımızdan sonrasında sizde içerik üreterek para kazanabilir sizde bu toplumsal medya platformunda paralarınızı kazanabilirsiniz.

İçerikteki Başlıklar

 • 1 Youtube para kazanma şartları neler?
 • 2 Youtube’da para kazanma özelliği iyi mi etkinleştirilir?
 • 3 Youtube’dan kazanılan para nereye yatıyor?
 • 4 Youtube izlenme başına kaç para veriyor?
  • 4.1 YouTube 1000 izlenme kaç TL?
  • 4.2 YouTube 1000 abone kaç TL?
  • 4.3 YouTube kaç abone olursa para kazanılır?
 • Youtube para kazanma şartları neler?

  Youtube’ da para kazanmak için belirli kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer ki bu kriterler yerine getirilmezse para kazanamazsınız, diyelim ki bu şartları yerine getirdiniz ve ilerleyen süre da bu şartlardan birinde eksilme yaşadınız para kazanmanız kapanacaktır.

  • Son 12 ayda 1000’in üstünde aboneniz olması gereklidir.
  • Son 12 ayda 4000 saat üstünde izlenmeye haiz olmanız gereklidir.

  Burada yanlış olan nokta 12 ay içinde bu kuralları yerine getirmeniz bu yanlış bir data bu kriterleri herhangi bir süre diliminde tamamlayabilirsiniz.. Kanalın açılış zamanı ile ilgili aklınızda herhangi bir sual olmasın, bu kurallar ”son 12 ay içindir”.

  Youtube İzlenme süresi, video izleyicilerinin videonuzu seyretme süresidir. İzleyiciler videonuzda kaç dakika geçirirse o denli izlenmeniz olacaktır. Bazı videolarınızı uzun tutmakta yarar vardır. 

  Eğer kanalınızın bu şartları karşılayıp karşılayamadığını merak ediyorsanız Platforma girerek kanalınız > youtube stüdyo ile devam edip sol bölümde yer edinen bölümde “para kazanma” butonuna basarak bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

  Youtube’da para kazanma özelliği iyi mi etkinleştirilir?

  Yukarıda belirtilen şartları tamamladıysanız bundan sonrasında bir süre de para kazanmanın aktifliği için beklemeniz gerekiyor. Bu şartları karşılayıp karşılamadığınızı inceliyor ve kanalınız da kuralları uygun ise para kazanmanız etken ediliyor. Burada incelenen kanalınız ne ile ilgili videolar oluşturuyor, youtube politikalarına aykırı bir kanal ise ne yapmış olursanız yapın para kazanmanız da mesele olacaktır.

  • Örneksiz içerik: Bu mevzu da fazlaca duyarlı bir platformdur. Örneksiz içerikten kasıt herhangi bir yerden bulduğunuz bir videoyu olduğu şeklinde kanala atarsanız muhtemelen “tekrarlanan içerik” başlığı altında videolarınız onaylanmayacaktır. Sadece bu videoları birleştirip renderlarsanız değişik müzikler eklerseniz onaylanma oranı artacaktır, doğal olarak ki bu kati bir data değildir. Denemekten zarar gelmez.
  • Telifsiz içerikler: Eğer ki hazırladığınız videolarda herhangi bir telif var ise videonuz bu telife takılacaktır. Müzik ve sesler bunun başındadır. Bunlara dikkat etmeniz gerekir.
  • Yayıncılık ahlakı: Hazırladığınız videolarda çıplaklık, sertlik şeklinde fazlaca dikkat edilen etkenlerden oluşan bir videonuz var ise bu video da yayınlama da mesele yaşarsınız.

  Eğer ki bu konulardan herhangi birine takılmıyorsanız videolarınızı yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Doğal olarak ki her videonuzda bu özeni göstermeniz gerekiyor. Bu mevzulara bir videoda dikkat edip, öteki video da dikkat etmezseniz ileri de problemler karşınıza çıkacaktır.

  İlginizi Çekebilir : Youtube Nedir? Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur? 2022

  Youtube’dan kazanılan para nereye yatıyor?

  Kazandığınız para banka hesabınıza yatmaktadır. Bu alt limiti (200 tl) tamamlarsanız paranız belirtilen banka hesabına yatacaktır. Bu paraları çekmeden ilkin kesinlikle vergilendirme için bir muhasebeci ile görüşün. Paraları çekmeye başladığınız da herhangi bir vergiye doğal değilseniz fazlaca büyük vergi cezalarına maruz kalabilirsiniz.

  Youtube izlenme başına kaç para veriyor?

  Bu bir çok video oluşturan ve para kazanması hemen hemen açık olmayanlar için fazlaca dört gözle beklenen bir mevzudur, sadece şunu söyleyebiliriz ki her kanalın para kazanması izlenmelerine nazaran farklılık gösterecektir. Zira reklam verenlerin reklamları kanalınız da yayınlandığı için bir reklamdan 10 kuruş kazanacaksanız, öteki videonuz da 2 tl’ de kazanabilirsiniz. Aşağıda belirtilen bir fazlaca kritere nazaran değişiklik sağlanır.

  • Reklama tıklama oranı
  • Reklamı seyretme oranı
  • Reklam verenin bütçesi
  • Reklam kategorisi (finans, oyun vb.)

  Bu paylaştığımız kriterler para kazanmanız da farklılık gösterecek unsurlardır, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız kesinlikle derhal videolarınızı oluşturmalısınız. Tren dururken mi binmek istersiniz, giderken mi derhal binin ve para kazanmaya başlayın. Daha detaylı bilgiler için yazımız da güncellemeler olacaktır. Bir fazlaca data değişkenlik göstermektedir. Değişken bir data oldukça ve daha çok data akışı sağladıkça detayları sizinle paylaşacağız.

  YouTube 1000 izlenme kaç TL?

  Bu bir çok video oluşturan ve para kazanması hemen hemen açık olmayanlar için fazlaca dört gözle beklenen bir mevzudur, sadece şunu söyleyebiliriz ki her kanalın para kazanması izlenmelerine nazaran farklılık gösterecektir.

  YouTube 1000 abone kaç TL?

  Youtube üstünden gösterilen bir reklamın 1000 izlendiğinde averaj 1-20 TL içinde kazanç sağlamaktadır. Doğal olarak bu bilgiler değişkenlik izah edebilir. Her kanalın sektörüne göre farklılık gösterir.

  YouTube kaç abone olursa para kazanılır?

  Youtube para kazanma sistemi için ilk olarak 1000 abone tamamlanmalıdır. Bu birinci kriterdir bu bir tek kendi başına yetmeyecektir. Bu kriterden sonrasında toplamda 4.000 saatlik izlenme süresine erişmiş olmalısınız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir