Youtube kanalı, arama platformları ve toplumsal medya aracı olarak en oldukça kullanılan platformlardan biridir. Gelir elde etmek adına kurulan bir oldukça youtube şahıs ve firmalar tarafınca en oldukça kullanışlı bulunan toplumsal medyadır.

Youtube’ a olan ilgi neredeyse her gün artış göstermekte ve günde milyonlarca videolar paylaşılmaktadır. Bu medyaya girerken akılda olan sorulardan biri de Youtube kanalı iyi mi oluşturulur? bu sorumuza cevap vereceğimiz bu içerikte sizlere kolay adımlar ile iyi mi kanal oluşturabileceğinizi aktaracağız.

Youtube Nedir?

Youtube, 2005 yıllarında paypal adına çalışan 3 şahıs tarafınca kurulmuştur. 2006 yılından google’ ın satın almasıyla süratli bir büyümeye gitmiştir. Youtube kanal açarak videolar yüklediğiniz bu videolardan para kazanabileceğiniz bir platformdur. Şuan da bir oldukça kullanıcı para kazanmaktadır.

Youtube Kanalı Niçin Açmalısınız?

Youtube kanalı niçin açmalısınız? Başlangıç olarak bunu kendinize sormalısınız. Para mı kazanmak istiyorsunuz, firmanızın tanıtımını yapacağınız bir kanal mı oluşturmak istiyorsunuz, kendinize ilişkin vlogların olacağı bir kanal mı bu sorulara bir yanıtınız var ise adım adım kanal yapmaya geçebiliriz.

  • Youtube’ da video sayıları artmakta sadece kullanıcısı da bir oranda artmaktadır. Kanal açacak şahıs ve firmaların kitlerlerine erişmesi açısından kolaylık elde edecektir.
  • Youtube kanalları açacak kişilerin ve firmaların tanınırlığı artacaktır.
  • Kanallardan para kazanmalarını açabilmek için abone sayılarını ve izlenme sayılarını artırmalıdırlar.
  • Youtube kanalı üstünden belirli bir aboneyi geçtikten sonrasında canlı gösterim açabilmektedirler.
  • Bu mecra da kanalınıza marka iş birliği oluşturabilecek ve markalaşabileceksiniz.

Bu şeklinde avantajları içinde barındıran bu mecraya giriş yapmak için süratli olmakta yarar vardır. Ne kadar erken o denli iyi olacaktır. Şuan giriş yapmanız durumunda istikrarlı bir halde video eklemesi yapmış olursanız büyümeniz ve markalaşmanız o denli süratli olacaktır.

İliginizi Çekebilir : Canva Pro Sınırsız ve Parasız Full Hesap 2022

Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Youtube kanalı oluşturacak şahıs ve firmaların ilk olarak google hesabı olması gerekmektedir. Google hesabınız var ise kolay bir halde kanal oluşturabileceksiniz. Google hesabı olmayan kişiler ilk olarak google hesabı açması adımları hızlandıracaktır. Oluşturmak için google ana sayfasına giriş yaparak sağ üst taraftan hesap ekle yada hesap oluştur diyerek hesaplarını oluşturabilirler.

Hesabınız var ise yada oluşturduysanız kanal açma adımlarına geçebiliriz.

  • İlk olarak bilgisayar üstünden yada telefonunuzdan youtube giriş yapın.
  • Youtube hesabı açın.
  • Youtube’un üst tarafınca profilinize giriş yapın.
  • Resme tıkladıktan sonrasında kanal oluştur diyerek kanalınızı oluşturabileceksiniz.

Bu adımları yaptıktan sonrasında youtube kanalınız için bilgiler istenecektir. Bu detayları de girdikten sonrasında youtube kanalınız açılıyor olacaktır.

Youtube için oluşturduğumuz bu rehberde ilerleyen bölümler de youtube için neler yapabileceğinizi aktaracağız. Rehberimizi takip etmeyi ihmal etmeyin herhangi bir sorunuz olursa bizlere ulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir