2018 yılının ortalarına doğru yurt haricinde kullanılmaya süregelen Youtube Premium, oldukca fazla kişinin ilgisine rastlamıştır. Youtube Premium, reklamsız video seyretme özelliği sunan ve beğenilen videoları bilgisayar ya da telefona indirme imkânı sunan bir hizmettir. Bu sayede kullanıcılar, Youtube reklamlarını devamlı atlatmaktan kurtulmuş olurlar. Oldukça fazla video izleyen kişiler için bu hizmet mühim bir avantaj elde etmiştir.

Youtube Premium ne işe yarar?

Youtube premium oldukca süratli olarak yayılmasa da, zaman içinde insanoğlu tarafınca tercih edilmeye adım atmıştır. Youtube’a nazaran daha kullanışlıdır. Video izlerken reklam görmekten sıkılanlar premium kullanarak bu can bunaltıcı durumdan kurtulabilirler.  

Youtube Premium internetten yer mi?

Youtube Premium’un en sevilen özelliklerinden birisi de videoların reklamsız olarak izlenebilmesidir. Kullanıcılar internette sevdikleri ya da merak ettikleri videoları seyretmek için internete gerekseme duymazlar. Bunun için Youtube premium servisinin satın alınması gerekir. Satın alma işlemlerinin yapılabilmesi için, belirlenen ücretlerin ödenmesi gerekir.

Youtube Premium kimler kullanabilir?

Youtube premium, Youtube’un ücretli servisi olarak da bilinir. Uygulama çoğunlukla Youtube videoların reklamsız seyretmek isteyenler tarafınca tercih edilir. Youtube premium çoğunlukla aileler tarafınca tercih edilse de, dost grupları da tercih edebilir. 5 kişiye kadar üye olunabilme şansı vardır. Kullanıcılar premium üyesi olduktan sonrasında servisin sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirler. Aile paketi kullanmak istemeyen kullanıcılar servise daha uygun fiyatlarla haiz olabilirler.

Youtube Premium hizmetleri nedir?

Youtube premium hizmetleri kullananların oldukca hoşuna gitmiştir. Youtube kullanan bir çok şahıs, kullanımlarını premiumu’a taşımıştır. Böylece sevdikleri videoları izlerken reklam seyretmek zorunda kalmazlar. Bu da aldıkları hizmetin kalitesinin artmasını sağlar. Youtube red olarak da malum Youtube music, Youtube Originals dizilerine de ulaşılmasını sağlar. Videoların başlangıcında, ortasında ya da sonlarında çıkan reklamları, premium abonelerini görmezler.

Youtube Premium avantajları

Youtube Premium’un kullanıcılara sunmuş olduğu oldukca fazla avantaj vardır. Bu avantajlardan en önemlisi, reklamsız video seyretme özelliğidir. Bir çok kullanıcı video izlerken reklam çıkmasından oldukca rahatsız olur. Premiumda buna izin verilmez. Premium üyelerinin bunun haricinde elde edebileceği öteki avantajlar şunlardır;

    Youtube Orijinals dizileri izlenebilir.

    Videolar ya da müzikler arka planda yürütülebilir. Ekranın açık kalmasına gerek kalmamıştır.

Beğenilen video ya da içerikler bilgisayar ya da telefon benzer biçimde cihazlara indirilebilir. Böylece indirilen videolar sonradan da izlenebilir. Premium üyesi olanlar sırf bu avantajlardan faydalanabilmek için üye olurlar.

Youtube premium tutarları nedir?

Youtube premium aile üyeleri, dostlar ya da öğrenciler tarafınca oldukca sık kullanılır. Bu şekilde kullanım elde eden kişilerin premium için değişik fiyatlar ödemesi gerekir. Youtube premium için belirlenen fiyatlar şu şekildedir;

    Youtube premium ve Youtube music ikili hizmeti için belirlenen ücret, 16.99’dur.

    Yalnız Youtube music için 13.99’dur.

    5 kişilik aile paketi Youtube premium ve Youtube music olarak 25.99’dur.

Aile üyeleri bir tek Youtube music kullanacaksa bunun için belirlenen fiyat ise 20.99’dur. Bu ücretleri ödeyenler verilecek olan hizmetlerden de sorunsuz olarak faydalanabilirler. Youtube premium’u tecrübe etmek isteyenler izledikleri herhangi bir Youtube videosu altından indirme gerçekleştirebilirler.

Youtube Premium iptal edilebilir mi?

Youtube music ya da Youtube premium kullanıcıları üye olduktan sonrasında bu servisten faydalanmaktan vazgeçebilirler. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için takip edilmesi ihtiyaç duyulan bazı işlemler vardır. Profil fotoğrafına basarak ücretli üyelikler alanına girilmelidir.

Buradan yönet’e basılmalıdır. Sonrasında üyeliği iptal et butonuna basılmalıdır. Bu işlemde tamamlandıktan sonrasında üyelik iptal edilmiş olur. Bu şekilde parasız verilen hizmetten faydalanılmaya devam edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir