Merhaba dostlar bu yazımda sizlere youtube videolarında adsense reklamlarından en iyi kazancı elde etme taktiğini anlatacağım.

 

İlk ilk olarak youtube kanalınıza videonuzu yükleyin.Yükleme anında “para kazanma” menüsünden “reklamlarla para kazan” diyin ve aşağıdaki resimde de gördüğünüz benzer biçimde 3 tane seçenek çıkacak onların hepsini tıklayın.

 

Doğal olarak bunu hepimiz yapar kolay kısmı burası.Şimdi gelelim uzun videolarda en iyi kazancı iyi mi sağlarız onu öğrenmeye.

Uzun soluklu videolarımızdaki reklam yerleşimini anlatayım.Aşağıda resimlerle anlattım;

İlk ilk olarak youtube panelimizden sol tarafta “kanalım” a tıklıyoruz.

 

Hemen sonra üst tarafta çıkan “video yöneticisi” ne tıklıyoruz.

Sonrasında karşımıza yüklediğimiz videolar çıkacak.Herhangi uzun soluklu bir videomuzun sağ tarafına geliyoruz ve dolar işareti olan yere tıklıyoruz.

En sonunda ise karşımıza kısa videolarda çıkan 3 tane butona extra olarak “reklam araları” kısmı çıkacak.Oradan videodan ilkin,video esnasında ve videodan sonrasında butonlarının hepsine tıklıyoruz.

En mühim nokta ise video esnasında çıkacak reklamların sürelerini iyi ayarlamak.Burayı istediğiniz benzer biçimde ayarlayabilirsiniz.Fakat tavsiyem şu ki sözgelişi videonuz 20 dakikalık.Siz bunu 7:30, 12:45, 17:40 benzer biçimde averaj olacak sürelere reklamları koyun.Ben bizzat denedim ve daha oldukça tıklama oluyor.Size de tavsiye ederim.

 

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

 

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir