Yurtdışından gelecek olan telefonun maliyeti oldukça daha azca olduğundan gelenler var ise oradan siparişlerimizi verebiliyoruz. Telefonlar vatanımızda yüklü vergi miktarı ile olduğundan dolayı Avrupa vatanlarında ucuz sayılara alınabiliyor. Günümüzde bir oldukça kişinin yapmış olduğu telefon, tablet, bilgisayar, laptop benzer biçimde ürünleri artık oradan siparişlerini veriyorlar.

Yurtdışından her ülkemize giriş yaptığınız süre pasaportunuz ile beraber 1 tane açtırabilirsiniz. E-devlet üstünden giriş yaparak kaydınızı geçişlik bilgileriniz doğrultusunda 115 TL benzer biçimde rakama yaptırarak vatanımızda sınırsız kullanım hakkına haiz olunabilir.

e-devlet üstünden Geçişlik kullanarak İmei kaydı yaptırma
Yurtdışından getirdiğiniz telefonu vergi dairesi yada bankalara yatırdığınız 115 TL miktarında harçtan sonrasında dekontunu saklayınız.

e-devlet üstünden BTK başlığı altındaki IMEI sayfasına giriniz. Kişisel bilgileriniz, geçişlik, ödeme dekontu yardımıyla bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

BTK sistemi yardımıyla bilgilerin girilmesi sonucunda eşleşmesi durumunda otomatikman IMEI kaydı yaptırılmış olacaktır.

Dışarıda Yaptırılan Kayıtlar Güvenlimi?
Telefon getirttiniz fakat fazladan kayıt yaptırmanız gerekiyor o süre ek geçişlik kullanan kişilere ihtiyacınız olacaktır. 150-300 TL içinde değişen rakamlar doğrultusunda telefonlarınızın kaydını yaptırabilirsiniz. Tanımadığınız kişilere kayıt yaptırmayınız başınıza iş gelebilir.

Kayıt İçin Ödenecek Harç Miktarı Ne Kadar?
Harçlar kanunu genel tebliği doğrultusunda 100 TL kadar harç ödemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir