Duaların pek fazlaca mevzuda kişiye destek olduğu biliniyor. Hatta bu mevzu üstünde tüm semai dinlerde bilhassa duruluyor. Yakarış okumanın kişiye sağlamış olduğu anlık iç rahatlığı daha sonraki süreçte sorunların çözülmesiyle ortaya çıkıyor.

Son zamanlarda duaların değişik alanlarda etkili olduğu üstüne de alimler görüşlerini belirtiyor. Günümüzde güzel olma ve güzel görünme isteğinin hızla artması bu mevzuda da duaların etkili olacağı düşüncesini akıllara getiriyor. Aslına bakarsak bazı duaların kişinin görünüşü direkt etkilediği ve bilhassa yüz güzelliğinde etkili olduğu belirtiliyor.

Yüzünün daha güzel görünmesini isteyen kişiler bu mevzuda herhangi bir cerrahi işlem yaptırmak istemediği için yakarış okumaya ve bu şekilde güzelleşmeyi tercih edebiliyor. Aslına bakarsak yüz güzelliğini arttıran duaların tertipli olarak okunması bu mevzuda gözle görülür tesirleri ortaya koyuyor.

Yüz Güzelliği Nedir?

Yüz güzelliği kişinin yüzünün güzel olması ve başkaları tarafınca da güzel görünmesi demek oluyor.

Bir kişinin yüzünün güzel bulunduğunu belirtmek için kullanılan belli başlı güzellik kalıpları olsa da güzellik, oldukça göreceli bir kavram olduğu için kişiden kişiye değişim gösterebiliyor. Son zamanlarda güzelliğin daha da ön plana çıkması haklı olarak pek fazlaca kişinin güzel olma isteğini arttırıyor.

Bu mevzuda her ne kadar birçok cerrahi müdahale olanağı bulunsa da çeşitli nedenlere bağlı olarak bun işlemleri tercih etmeyebiliyor. Bundan dolayı bilhassa yüz güzelliği için okunan duaların etkili bulunduğunu düşünenlerde bulunuyor.

 

Yakarış Okumanın Tesirleri

Tüm dinlerde yaratıcıyla yazışma kurmanın en kolay yolu olarak gönülden edilen dualar kabul görüyor. Yakarış etmenin kişiye sağlamış olduğu onlarca değişik tesir bulunuyor. Her bir duanın değişik anlamı ve koruyuculuğu olduğu için duaların tesirleri farklılık gösterebiliyor. Yakarış okumanın okuyan kişiye sağlamış olduğu etkilerden bazıları şunlardır:

  • İç huzuru arttırır
  • Etkilenen olayların tesirini azaltır
  • Okunan mevzuya bakılırsa pozitif yönde etiler sağlar
  • Kişinin enerjisini yeniler
  • İsteklerin kabul olmasını sağlar
  • Kötülüklerden korur

Yakarış okumanın kişiye sağlamış olduğu etkilerden bazıları maddelerde belirtildiği benzer biçimde oluyor. Sadece her bir duanın değişik alanları etkilediğini bilerek doğru duaları okumanız halinde pek fazlaca problemi hayatınızdan çıkarabiliyorsunuz. Bundan dolayı yakarış okumak oldukça mühim bir hal alıyor.

Yüz Güzelliği İçin Hangi Yakarış Okunması mümkün?

Güzellik ile ilgili son yıllarda artan talepleri karşılamak ne yazık ki pek fazlaca şahıs için mümkün olmuyor. Ek olarak belli güzellik kalıplarına uyulması gerektiğiyle ilgili görüşlerde sürekli olarak artış gösteriyor.

Sadece yüzünün güzelliğini arttırmak için yüzünün enerjisini arttırmak isteyen kişiler haklı olarak yakarış okuyarak yüz güzelliklerini arttırmak istiyor. Yüz güzelliği için okunması ihtiyaç duyulan pek fazlaca değişik duanın olduğu düşünülüyor.

Sadece bu mevzuda en etkili duanın Yusuf suresi ve Meryem suresi olduğu belirtiliyor. Bu surelerin yüz güzelliğini arttırıcı etkiye haiz bulunduğunu alimlerde ifade ediyor. Eğer siz de yüz güzelliğinizi sureleri okuyarak doğrusu yakarış ederek arttırmak isterseniz bu sureleri okumayı tercih edebilirsiniz.

Yüz Güzelliği İçin Yakarış Iyi mi Okunması mümkün?

Güzel bir yüze haiz olmayı istemeyen şahıs sayısı yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı yüz güzelliği için yakarış okumak isteyen şahıs sayısı da sürekli olarak artıyor. Sadece bu mevzuda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birkaç husus bulunuyor.

Bu hususlara dikkat edilirse okunan duaların daha tesirli olacağı ifade ediliyor. Yüz güzelliği için okumanız ihtiyaç duyulan duaları belirledikten sonrasında abdestli olmanız ve temiz giysiler giymeniz gerekiyor.

Daha okutacağınız duaların bilinçaltına sirayet etmesi için ilk olarak Türkçe anlamlarını okumanız gerekiyor. Ondan sonra duaları Arapça olarak okuyabilirsiniz. Bu şekilde edeceğiniz dualar bilinçaltına işleyeceği için kişinin daha kısa sürede pozitif yönde tesirleri görmesi sağlanıyor.

Video: Züleyha’nın Güzelleşme Mucizesi – Hz Yusuf 39. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=T8yfcw1pIPYVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Züleyha’nın Güzelleşme Mucizesi – Hz Yusuf 39. Bölüm (https://www.youtube.com/watch?v=T8yfcw1pIPY)

Yüz Güzelliği İçin Yakarış Okumak Hakikaten Etkili Mi?

Yakarış okumanın yüz güzelliği için etkili olup olmadığı pek fazlaca kişinin merak etmiş olduğu konuların başlangıcında geliyor. Sadece duaların kişiyi pozitif yönde anlamda etkilemesi için kişinin okuduklarına inanması gerekiyor.

Yüz güzelliği için okunan dualarda da bu durum geçerli oluyor. İnanılmadan ve istenilmeden okunan duaların kişiyi pozitif yönde olarak etkilemesi pekte mümkün olmuyor. Sadece inanılarak ve istenilerek tertipli bir halde yüz güzelliği için okunan duaların kişinin pozitif yönde hissetmesine ve zaman içinde tesirleri görmesine yol açmış olduğu da biliniyor.

Yüz Güzelliği İçin Dualar Kaç Kere Okunmalı?

Son zamanlarda duaların belli sayılarda okunarak tesirinin artacağı düşüncesi bulunuyor. Sadece duaların bu şekilde yüksek sayılarda tertipli olarak okunması pek fazlaca şahıs için ne yazık ki mümkün olmuyor.

Bundan dolayı okuyacağınız duaları içinizden geldiği kadar içten ve doğru bir halde okumanız kafi oluyor. Burada mühim olan duaların doğru ve samimi bir halde isteyerek okunması oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir