Yüzümüzde ve vücudumuzun öteki bölgelerinde çıkan benler, bazı durumlarda hoş ve tatlı bir görünüm kazanabilirken, bazı benler ise görüntü olarak asla hoş durmamaktadır. Bu tür fena görünüme haiz olan benlerden kurtulmak isteyebiliyoruz. Yüzümüzde çıkan benlerden kurtulmanın bazı yolları bulunuyor. Bu yolları doğru bir halde uygulayabilirseniz, siz de yüzünüzdeki benlerden kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, yüzünüzdeki benlerden nasıl kurtulabileceğinizi anlattık.

Yüzde niçin ben çıkar?

Tıp dilinde “nevüs” olarak adlandırılan benler, nerede ise her insanoğlunun vücudunda bulunan ve iyi huylu olan yapılardır. Kanser riski taşımayan bu lekeler, cilt tümörü olarak bilinmektedir. Vücudumuzda oluşan benler, çoğu zaman oval yada yuvarlak bir şekilde oluşmaktadır. Bazı benler göze takılmayacak kadar küçük olabilirken, bazı oluşan benler ise fazlaca büyük bir hale bürünebilir. Benler, cilde renk vermekte olan hücrelerin normalden daha değişik bir halde toplanması ile oluşmaktadır. Bazı durumlarda bu hücreler fazlaca fazla kendini belli etmez. Sadece bazı durumlarda da bu tür hücreler fazlaca büyük bir alanı kaplayabilir.

Ben çıkmasının birçok dış etmeni bulunuyor. Bu dış etmenlere ilk maruz kaldığınızda ben oluşma olasılığı azca olsa da bu tür etmenlere fazlaca fazla maruz kalmak, vücutta büyük ve fazla sayıda ben oluşmasına niçin olacaktır. Devamlı olarak güneş ışınlarına maruz kalmak, tertipli solaryuma gitmek ve güneş yanıkları benzer biçimde durumlar sebebi ile ciltteki pigmentler belli bir bölgeye toplanıyor. Bu yüzden de ben oluşumu gerçekleşiyor. Bu tür etmenleri azaltabilirseniz, cildinizdeki ben oluşma riskini yarı yarıya azaltmış olacaksınız.

Yüzdeki benler nasıl geçer?

İzleyin: YÜZ VE VÜCUTTA ÇIKAN BENLER İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ..DOĞAL MASKE..DOĞAL BAKIM

https://www.youtube.com/watch?v=iY2_qg4e4UwVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: YÜZ VE VÜCUTTA ÇIKAN BENLER İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ..DOĞAL MASKE..DOĞAL BAKIM (https://www.youtube.com/watch?v=iY2_qg4e4Uw)

Yüzünüzde oluşmuş olan benleri ortadan kaldırabilmek mümkün. Bunun için bazı naturel şekilleri deneyeceğiz ve bu naturel yöntemler yardımıyla cildimizdeki bu hücreleri dağıtabileceğiz. Renk pigmentlerinin bu yöntemler ile dağılması ile yüzümüzdeki benler de kolaylıkla ortadan kalkacaktır. Ek olarak bu yöntemlerin hepsi naturel ve organik ürünler ile uygulanmış olduğu için, bir çok insana herhangi bir yan tesiri bulunmamaktadır. Gelin hep beraber yüzünüzdeki benleri nasıl kolaylıkla ortadan kaldırabileceğinizi inceleyelim.

Kaju fıstığı

Kaju, nerede ise her insanoğlunun sevmiş olduğu mükemmel ve sıhhatli bir kuruyemiştir. Kaju ile yapacağınız bu cilt bakımı çeşidi ile yüzünüzde ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşmuş olan benlerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise fazlaca rahat. Kaju fıstığını kullanarak yüzde oluşmuş olan benlerden kurtulmak için şu yolları incelemeniz gerekmektedir:

  • Ilk olarak bir avuç kajuyu alın ve bir gece süresince suda beklemeye alın.
  • Hemen sonra iyice yumuşamış olan kajuları ezerek, hamur harcı haline getirin.
  • Kaju hamurundan küçük parçalar alın ve gece yatmadan ilkin benlerinizin üstüne sürün.
  • Kaju fıstığının içinde yer edinen sıhhatli gıda maddeleri, benlerin renginin solmasını elde edecektir.

Bu yöntemi hafada 5 güne kadar kullanabilirsiniz. Ortalama 2 hafta içinde cildinizde oluşmuş olnan benlerden kaju fıstığı yöntemi yardımıyla kurtulmanız mümkün.

Greyfurt suyu

Greyfurt, turunçgiller içinde oldukça popüler bir meyvedir. C vitamini bakımından varlıklı olan greyfurt, benlerin oluşmasını ve yüzde mevcud benlerin ortadan kalkmasında etkili bir meyvedir. Ek olarak bu tedavi esnasında mükemmel ve naturel bir yaşlılık karşıtı tonik yapmış oluyorsunuz. Şundan dolayı greyfurt içinde yer edinen yüksek miktardaki C vitamini, cildin sıkılaşmasını ile yaşlılık emarelerini göstermesini engellemektedir. Gelin greyfurt suyu ile nasıl benleri ortadan kaldırabileceğinizi inceleyelim.

  • Ilk olarak greyfurtun suyunu sıkın.
  • Hemen sonra ise bu greyfurt suyunu gnde birkaç kez tonik halinde yüzünüzdeki benlere uygulayın.
  • Bu şekilde bu uygulamayı her gün yapmış olursanız, ortalama 2 ya da 3 hafta içinde yüzünüzde oluşmuş olan benlerden kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir