Yüz güzelliği, hepimiz tarafınca dikkat edilen en mühim detaylardan biridir. İnsanlar ruhsal ve fizyolojik olarak kendinizi iyi sezmek adına yüz güzelliğine ehemmiyet verir. Sadece ciltte oluşan bazı kusurlar güzel duyu görünümü etkileyebiliyor.

O yüzden kişiler yüze uygulanabilecek birçok yararlı yöntemler araştırıyor. Bu yararlı yöntemlerin başlangıcında, maden suyu geliyor. Bilhassa de son dönemlerde en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir.

Yüze maden suyu uygulayarak bazı cilt sorunlarının önüne geçmek mümkündür. Doğru ve tertipli kullanımda etkilerini gösterecektir. Böylelikle kısa sürede ciltteki etkilerini ve faydalarını gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz.

Maden Suyunun Yüze Ne Tesiri Vardır?

Ciltte zaman içinde oluşan akne, sivilce, siyah nokta ve daha birçok cilt problemi, psikolojiyi son derecede negatif etkiliyor. Yüzde oluşan bu problemler maden suyu ile tedavi edilebilir. Maden suyu yüz için son derecede etkili ve yararlı yöntemlerin başlangıcında geliyor.

Her gün cildinizi maden suyuyla temizleyebilir ve ciltteki ölü derileri arındırabilirsiniz. Fakat maden suyu tertipli uygulanmalı ve tesirleri için sabırlı olunmalıdır.

Maden Suyunun Yüze Yararları

Sıhhatli bir yüz için maden suyuyla cildinize bakım yapabilirsiniz.

Maden suyunun yüze yararları şöyledir;

  • Gözenek görünümünü azaltır.
  • Cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlar.
  • Cilt rengini eşitlemeye destek verir.
  • Kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
  • Yüzdeki ölü derileri ve kiri arındırır.
  • Yüzde oluşan akne ve sivilce lekelerini tedavi eder.
  • Kızarıklık olan bölgelerin giderilmesini sağlar.

Bunların yanı sıra, tertipli maden suyu uygulamasında cilt kendini yeniler ve gözenekleri büyük seviyede azaltır.

Maden Suyunun Yüze Herhangi Bir Yan Tesiri Var mı?

Maden suyu fazlaca fazla tercih edilen ve yararlı yöntemlerden biri olduğundan, yan tesirleri merak ediliyor. Maden suyunun ciltte herhangi bir yan tesiri bulunmuyor. Fakat kızarıklık ve yanma hissi oluşması durumunda cilde uygulanmaması gerekir. Ek olarak fazlaca sık kullanılmamalı ve maden suyunu kullandıktan sonrasında cilde nemlendirici sürülmelidir.

Ek olarak maden suyunun içinde amonyak ve nitrit bulunmamasına dikkat edilmelidir. Bu maddeler cilde zarar verebilir. En dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan detaylardan biride, maden suyunun organik olmasıdır. Meyveli ve aromalı sodalar cilde uygulanmamalıdır. Aksi taktirde sivilce, akne ve alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

İzleyin: Bu Hafta “Maden Suyu” Kullanıyorum | Tecrübe etme Tahtası

https://www.youtube.com/watch?v=l8ABJY-0ugYVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Bu Hafta “Maden Suyu” Kullanıyorum | Tecrübe etme Tahtası (https://www.youtube.com/watch?v=l8ABJY-0ugY)

Maden Suyu Tüm Yüz Tipleri İçin Uygun mu?

Her insanoğlunun yüz tipi birbirinden değişik ve eşsizdir. Bir başkasına iyi gelen yöntemler bir başkasında fena gelebilir. Bu sebeple yüze uygulanan tüm yöntemler dikkatli şekilde yapılmalı ve doğru uygulanmalıdır. Maden suyu kuru, yağlı ve karma tüm yüz tipleri için yararlı yöntemdir. Kuru ciltlere rutubet verir ve yağlı ciltlerde oluşan siyah noktaları gidermeye destek verir.

Maden Suyu Yüze Iyi mi Kullanılır?

Maden suyu yüze doğru şekilde uygulanması oldukça önemlidir. Çoğu zaman buz halinde sürülmesi tavsiye ediliyor. Maden suyunu buz haline getirerek sabah ve akşam yüzünüze direkt uygulayabilirsiniz.

Kılcal damarların zarar görmemesi açısından aynı bölgelere kesinlikle uygulanmamalıdır. Her gün kullanıldığında cilt gözenekleri tamamen kirden arındırır ve daha taze cilde kavuşmanızı sağlar. Yüzünüze maden suyunu uyguladıktan sonrasında serum, nemlendirici ya da güneş koruyucu sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir