İçindekiler

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Yapsam ?

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Yapsam ?

Türk mutfağında bildiğiniz gibi ki zeytinyağlı yemekler oldukca tercih ediliyor ve bilhassa zeytinyağlı olarak meydana getirilen enginar yemeği en oldukca tercih edilenler içinde yer ediniyor. Sizler de akşam ki menünüze zeytinyağlı enginar yemeği yapacaksanız fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız o süre bu mevzuda sizlere destek olalım. Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ara sıcaklar oldukca iyi gitmektedir. Aynı şekilde yiyecek haricin de salata da oldukca yakışmaktadır. O süre zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ne benzer biçimde lezzetler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

Etli Yeşil Fasulye

Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o süre etli olarak meydana getirilen yeşil fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz. İsterseniz bu yemeği etsiz olarak da yapabilirsiniz fakat etli yapmış olursanız daha leziz olur.

Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

Arpa şehriyeli olarak yapabileceğiniz pirinç pilavı yaptığınız zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına oldukca yakışacaktır. Aslına bakarsanız bildiğiniz gibi ki pirinç pilavı genel olarak her ana yemeğin yanına oldukca yakışmaktadır.

Zeytinyağlı Sarma

Zeytinyağlı enginar yemeği ile zeytinyağlı sarma yaparak akşam ki menünüzü daha güçlü hale getirmek ister misiniz ? Zeytinyağlı olan sarmanıza kuş üzümü eklerseniz mükemmel lezzet ortaya koymuş olmuş olursunuz.

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne yapsam

Kuru Köfte

İster ızgara da isterseniz de tencere da yapabileceğiniz kuru köfteyi yaptığınız zeytinyağlı enginar yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Bu şekilde menünüz de hem sebze hem de et yemeği olmuş olur.

Sebze Çorbası

Biliyorsunuz ki ki ana yemeğin yanına başlangıç olarak çorba yapılır ve bu yüzden zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına da çorba olarak sebze çorbasını tercih ederseniz hem leziz menü hazırlamış olmuş olursunuz hem de sıhhatli yemekler yapmış olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir