İçindekiler

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Yapsam ?

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Yapsam ?

Kış mevsimi olduğu vakit genel olarak en fazlaca tüketilen yemeklerin başlangıcında zeytinyağlı olarak meydana getirilen pırasa yemeği gelmektedir. Pırasa bilhassa içerisin de bulunan vitamin ve minerallerden dolayı kalp , kemik ve göz benzer biçimde şeylere fazlaca iyi gelmektedir. Aynı vakit da iştah kapanır ve kilo vermek istiyorsanız size destek sunar. Pırasanın içinde B9 vitamini bulunur ve bu yüzden doktorlar çoğu zaman hamile olan bayanlara pırasayı önermektedir. Bu yüzden pırasa yemeği fazlaca yararlı olduğundan günümüzde de sık sık yapılmaktadır. O vakit zeytinyağlı pırasa yemeği yaptıysanız yanına başka ne benzer biçimde lezzetler yapabiliriz onlara bakalım.

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne yapsam

Çorba

Sofraların vazgeçilmezi olan ve başlangıç yiyecekleri içinde yer edinen sıcak bir çorba yaptığınız pırasa yemeğinin yanına fazlaca iyi gider. Çorba olarak zeytinyağlı pırasanın yanına mercimek çorbası , domates çorbası yada tarhana çorbası bunlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Makarna

Makarnanın yapımı fazlaca rahat olduğundan dolayı genel olarak ana yemeklerin yanına alternatif yiyecek olarak yapılmaktadır. Sizler de pırasanızın yanına ek yiyecek yapacaksanız ve aceleniz var ise markana seçebilirsiniz. İsterseniz makarnanızı mütevazi yapmak yerine kıymalı yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Hem bolca domatesli hem de leziz olan bulgur pilavını yaptığınız zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Fakat pırasanızın içine eğer pirinç eklerseniz , pirinç pilavı yapmanız pek uygun olmaz.

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

Salata

Her ana yemeğin yanına kesinlikle lezzeti artsın diye salata türlerinden birisi yapılır. Sizler de zeytinyağlı pırasa yemeğinizin yanına mevsim salatası yada çoban salatası bunlardan birisini yapabilirsiniz.

Tas kebabı

Zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına et yemeklerinden tas kebabı yaparak akşam ki menünüzü daha güçlü hale getirebilirsiniz. Bilhassa akşama misafiriniz var ise bu menü bence fazlaca ideal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir