İçindekiler

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Yakışır ?

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağında ayrı bir yeri olan sarma zeytinyağlı olarak yapıldığı vakit ortaya hakikaten mükemmel bir lezzet çıkıyor. Sarmayı eğer zeytinyağlı olarak yapmış olursanız hem sıhhat açısından hem de lezzet bakımından oldukca iyi olur. Zeytinyağlı olarak meydana getirilen sarmanın yanına her çeşit yiyecek yakışır ve her öğünde ise tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda ise zeytinyağlı olarak meydana getirilen sarmanın yanına neler yapılır ? onlara bakacağız. Bu leziz sarmanın yanına patates ve tavuk yiyecekleri aslen oldukca yakışır. Bunların yanında aşağıda yer edinen yiyeceklerden birisini de tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

Tavuk Yiyecekleri

Zeytinyağlı olarak yaptığınız sarmanın yanına gidebilecek ana yemekler içinde beyaz etten meydana getirilen tavuk yemeği oldukca yakışacaktır. Eğer akşama evinize konuk gelecekse bence tavuk yemeğini seçmeniz daha mantıklı olur.

Patates Kızartması

İster fritözde isterseniz de tencerede yapabileceğiniz patates kızartması yaptığınız zeytinyağlı sarmanın yanına oldukca iyi gidecektir. Aynı vakit da bu yiyecekleri daha varlıklı hale getirmek istiyorsanız o vakit çorba ile garnitürler yaparak menünüzü daha varlıklı hale de getirebilirsiniz.

Makarna

Makarna biliyorsunuz ki ki yapımı oldukca rahat ve doyurucu özelliği de olduğundan dolayı sarmanın yanına gidebilecek en ideal yiyecek çeşitlerinden birisidir. Makarnanızı mütevazı yapmak yerine ise peynirli , kıymalı yada kremalı olarak yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne yapsam

Sulu Patates Yiyecekleri

Zeytinyağlı olarak yaptığınız sarma kuru olduğundan dolayı yanına sulu patates yemeği yaparak menünüzü uyumlu hale getirebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Türk mutfağında en oldukca tercih edilen ve sevilen çorbalar içinde yer edinen mercimek çorbası yaptığınız sarmanın yanına tercih ederek akşama mükemmel bir menü hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir