Türkiye’deki en köklü bankalarından Ziraat Bankası 1863 senesinde çiftçilerin sağlamış olduğu kaynaklar ile Mithat Paşa tarafınca kuruldu. Ulusal bankacılığın ilk temelleri atılarak faaliyetlerine başladı. Geçmişteki adı “Memleket sandıkları” bugün Ziraat Bankası adıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Finansal alanda birçok yeniliğe imza atan, finans sektörüne yenilik getiren bankadır. Milletten almış olduğu destek günümüzde Türkiye’nin en büyük bankası haline gelmiştir. Yerli Türk bankası olarak yaşamımıza girmiştir. Sabah 09:00 da şubeler açılmaktadır.

Ziraat Bankası Mesai Saatleri

Sabah Açılış Saati:
09.00 – 12.30

Akşam Kapanış Saati:
13.30 – 17.00

Cumartesi Çalışma Saatleri:
Kapalı

Şubede Hangi İşlemler Yapılır

Ziraat Bankası şubeleri sabah 09:00’da açılarak hizmete başlamaktadır. Şubelerden birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şubelerde yaşanmış olan yoğunlukta ötekilerden ilkin işlerinizi çözmek istiyorsanız sıra numarası alırken TC numarasını girin. Sıra numarası alanlardan öncelikli olarak size bakılacaktır. Şubelerde kredi başvurusu, kredi ödemesi, kredi başvurusundan sonrasında para çekimi şeklinde işlemler yapılabilir. Satmaca ödeme, havale, bankalar arası para gönderme işlemi (EFT) yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinizi kolaylıkla şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hakkında Informasyon

Ziraat Bankası 1863 senesinde Memleket Sandıkları adı altında kurulmuştur. 1867 senesinde Memleket Sandıkları Nizamnamesi yürürlüğe girerek faaliyetlerine adım atmıştır. Her alanda hızla gelişim gösteren banka, ortak olduğu şirketlerle tarımı desteklemiştir. Türk tarımında yeni bir devrin açılmasını elde etmiştir. Pulluk ve karasabanın bırakılarak traktör ve biçer döğer dönemine geçilmiştir. Banka Türk tarımında bir dönüm noktası yaratmıştı. Tarımla uğraşan kişilere düşük krediler ile üretime destek olmuştur. Süre içinde birçok kesime hizmet etmiştir. Ülkeye kıymet katmak amacıyla yürüttüğü faaliyetleri geliştirmiştir. Havalimanı, köprü şeklinde iş yerlerine kredi elde etmiştir.

Ziraat Bankası İletişim

444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile zamana ve mekana bağlı kalmadan şubelerimizden yapabileceğiniz bankacılık işlemlerinizi 7 gün 2​4 saat telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir