Ziraat Bankası bakiye sorgulama, banka müşterileri tarafınca dört gözle beklenen mevzular içinde yer ediniyor. Ziraat Bankası, devlet bankası olması sebebiyle de yurttaşlarımız tarafınca yoğun bir halde tercih ediliyor. Durum bu şekilde olunca da ciddi bir satın alan portföyü bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Ziraat Bankası da artık teknolojik gelişimleri yakından takip ediyor ve işlemlerinin tamamını bu şekilde entegreli yürütüyor. Doğrusu internetten, mobil uygulamalardan ve davet merkezinden Ziraat bakiye sorgulama dahil olmak suretiyle birçok işlem yapabiliyorsunuz. Eğer web üstünden bakiye sorma işlemi yapmak istiyorsanız web bankacılığına kayıtlı olmanız icap ettiğini de unutmamalısınız. Şimdi gelelim bakiye sorgulama yöntemlerine.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi;

  • İnternet bankacılığına giriş yaparak,
  • Mobil uygulamadan hesap hareketlerini denetim ederek,
  • Davet merkezini arayarak informasyon almak,
  • SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme,
  • Şubelerden ve ATM’lerden hesapları denetlemek.

Üstteki şekilleri kullanarak Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Eğer web bankacılığı üyeliğiniz yoksa bunu da davet merkezi yada Ziraat şubelerinden alabilirsiniz. Ondan sonra bilgisayar yada cep telefonunuzdan giriş yaparak istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz. Böylece daima ATM yada şubeye gitmenize gerek kalmayacak, işlemleri web üstünden halledebileceksiniz.

ATM ile bakiye sorgulamak istiyorsanız da bunu kartsız olarak yapamıyorsunuz. Bakiyenizi öğrenmek istediğiniz hesaba ilişkin bankamatik kartını kullanarak ne kadar para kaldığını, hesap hareketlerini ve güncel tutarı öğrenebilirsiniz. Bununla beraber hesabınızdan para çekebilir ve yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama İnternetten

İnternet üstünden bakiye öğrenme işlemi yapmak istiyorsanız web bankacılığı şifrenizin olması icap ettiğini söylemiştik. Bunun haricinde internetten bakiye görüntüleyebileceğiniz bir yöntem bulunmuyor. Cep telefonu yada bilgisayarınızdan web bankacılığına giriş yaparak alttaki adımları uygulayabilir, hesap bakiyenizi ve genel hesap hareketlerinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten Ziraat bakiye öğrenme işlemi için;

  • İlk olarak web bankacılığına giriş yapılır,
  • Bilgisayardaki üst menüden, cep telefonundaki sağ menüden “Hesaplarım” seçilir,
  • Bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesap seçilir,
  • Ziraat Bankası ComboLira
  • İsterseniz hesabın altından “Hesap Hareketleri” sekmesini de kullanabilirsiniz.

Üstte bahsettiğimiz menüyü kullanarak isterseniz bakiyenin tertipli olarak mail adresinize iletilmesini sağlayabilirsiniz. Haftalık ve aylık periyotlarda hesaptan yaptığınız işlemlerin dökümünü ve güncel bakiyenizi mail adresinize talep edebilir, bunun sonucunda bakiye takip edeni yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulama Bakiye Sorgulama

Ziraat mobil uygulamasını kullanarak da üstte belirttiğimiz benzer biçimde bakiye takip edeni yapabilirsiniz. İsterseniz telefonunuz için bildirim ayarlarını açarak hesabınıza nakit girişi yada çıkışı olduğunda bildirim de alabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında menüden “Ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Burada yer edinen “Bildirim Ayarları” bölümünden hangi işlemler için bildirim alacağınızı seçebilirsiniz. Kredi kartı harcamaları, hesap bakiyesi, hesap hareketleri ve satmaca ödemeleri için anında bildirim oluşturabilirsiniz.

E-Devlet Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Yapılır Mı?

E-devlet üstünden Ziraat Bankası web bankacılığına erişim yapmanız mümkün fakat e-devlet üstünden bakiye sorgulama yapılmıyor. Doğrusu gene her halükarda web bankacılığı şifreniz olması gerekiyor. E-devletin burada yapmış olduğu tek şey web bankacılığına erişmeniz olarak kabul ediliyor. Eğer web bankacılığı şifrenizi hatırlamıyorsanız e-devlet üstünden yönlendirme yaparak erişim sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bakiye öğrenme sms ile meydana getirilen bir işlem değildir. Eskiden SMS göndererek informasyon alınabiliyorken, mobil uygulamaların da devreye girmiş olmasıyla SMS yöntemi tamamen kaldırılmıştır. Sadece gene de bankayı arayarak SMS bildirimlerini etken edebilir, işlem sorgularını bu şekilde yapabilirsiniz.

Bankada yaptığınız kredi kartı harcamaları, hesaba para yatırma, hesaptan para çekme işlemlerinde SMS ile bilgilendirme talebi oluşturabilirsiniz. Bu sayede yaptığınız her işlem sonrasında banka size SMS ile bilgilendirme yapmış olacaktır. Bununla beraber gene davet merkezini arayarak SMS yada telefon ile informasyon almak istediğinizi, dekontların .pdf uzantılı olarak tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Telefon

Ziraat Bankası 444 00 00 numaralı davet merkezini arayarak da devamlı olarak bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Istediğiniz zaman arayarak, satın alan temsilcisine bağlanmaya gerek bile kalmadan bakiye öğrenebilirsiniz. Sesli cevap sistemi sizi karşıladığında “Hesap bakiyemi öğrenmek isterim” kabul edebilirsiniz.

İsterseniz Ziraat Bankası satın alan hizmetleri direk bağlanma yöntemlerine de göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme Bildirimleri Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası bakiye öğrenme işlemi tertipli periyotlarda yapılabilir. Bunun için isterseniz satın alan hizmetlerinden, isterseniz de mobil uygulamadan bildirim almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Her insanın akıllı telefon kullandığı günümüzde, işlem ve bakiye bildirimleri mobil uygulamalar aracılığı ile yapılıyor. İnternet bankacılığını etken ettikten sonrasında telefonunuz üstünden mobil bildirim alabilirsiniz.

Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriş yaparak sağ üst bölümden Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız. Derhal peşinden bu menüden Bildirim Ayarlarını açabilir, telefonunuza mobil bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Hangi işlemler için bildirim alacağınızı da buradan seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir