Süper Lig’de 17. hafta karşılaşmasında Galatasaray ile Başakşehir NEF Stadyumu’nda 1-1 berabere kalırken maçın peşinden yargıcı Zorbay Küçük’ün Kerem Aktürkoğlu için söylediği iddia edilen sözler maç sonrasına damgasını vurdu. Peki Zorbay Küçük kimdir, Kerem Aktürkoğlu için ne söylemiş oldu?

Zorbay Küçük kimdir?

Zorbay Küçük, 18 Ekim 1992 doğumlu ustalaşmış Türk hakemdir. 2017-18 sezonundan bu yana Süper Lig’de maçlar yönetiyor. Bu sürem toplamda 8 maç yöneten Zorbay Küçük, NEF Stadyumu’nda oynanan 17. hafta karşılaşmasının da 1. hakemliğini yapmış oldu.

Galatasaraylı futbolcu Berkan Kutlu maçın peşinden Zorbay Küçük’ün Kerem Aktürkoğlu için “Sizin dostunuz yalancı” ifadelerini kullandığını iddia etti.

Sözlerini sürdüren Berkan, “Futboldan başka şeyler de konuşmak isterim. Burada öyleki şeyler yaşandı ki saygı çerçevesi aşıldı. Bizlere yalancı denmesi. Kerem’e yalancı dendi. Kerem burada hiçbir şey yapmadığı halde bu kullanılan kelimeler…” ifadelerini kullandı.

Galatasaray destek antrenörü Necati Ateş maçın peşinden yapmış olduğu açıklamada yargıcı Zorbay Küçük’ün saha içinde argo tabirler kullandığını ve Galatasaraylı futbolculara yönelik hakaretlerde bulunduğunu dile getirdi.

“Hem 4. yargıcı hem de Zorbay, yargıcı demeyeceğim Zorbay diyeceğim… “Go lan” demiş. Galatasaray futbolcusu itiraz eder, yanlış bir şey söyler, kart gösterirsin. Sen “lan” diyemezsin. Bu ifadeyi kullanamazsın.”

A Spor muhabiri Emre Kaplan, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan’ın Zorbay Küçük’e yönelik tepkisi üstüne kendisine “Ne yapacaksın, ayakkabı mı atacaksın bana?” söylediğini deklare etti.1

Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu geçtiğimiz sürem Galatasaray’la Süper Lig maçlarına çıkmaya başlamış ve bu sürem takımın değişilmez oyuncularından birine dönüşmüştü. Kerem ek olarak A Ulusal Ekip’a kadar yükselerek Türkiye’nin Dünya Kupası Elemeleri’ndeki tehlikeli sonuç müsabakalarda da vazife aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir